Siatkarki Anseru wygrały z Wisłą Kraków

PIOTR SZPAK [email protected]
Drugoligowe siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg (w bloku od lewej: Anna Mysiak i Monika Pusz) rozpoczęły tegoroczne występy od trzypunktowego zwycięstwa nad Wisłą Kraków. M. Radzimowski
Po bardzo dobrej grze drugoligowe siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg odniosły trzypunktowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków

Pięknie rozpoczął się ten rok dla drugoligowych siatkarek Anser-Siarka Tarnobrzeg, które po bardzo dobrej grze nie dały żadnych szans spadkowiczowi z pierwszej ligi Wiśle AGH Kraków, pokonując ten zespół bez straty seta.

Anser-Siarka Tarnobrzeg - Wisła AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:22, 25:15).

Anser-Siarka: Ryznar, Mokrzycka, Jabłońska-Żak, Jabłońska, Pusz, Mysiak - Peret (libero), Chorzępa.
Wisła: M. Janota, Gasidło, Rusinek, Warchoł, K. Janota, Środa - Tokarczyk (libero), Nowak, Mokrzycka, Kozyra.
Sędziowali: Michał Sęk z Lublina i Hubert Śliwiński ze Świdnika. Widzów 300.
Mecz z Wisłą był szczególnie ważny dla wychowanki Stali Nowa Dęba rozgrywającej tarnobrzeskiej drużyny Magdaleny Mokrzyckiej, która w minionym sezonie reprezentowała barwy krakowskiego zespołu. W sobotę kilkukrotnie oszukała swe niedawne koleżanki z drużyny stosując skutecznie popularne "kiwki".

Ataki szwagierek

Początek pierwszego seta należał do krakowianek, które prowadziły 4:3, 5:4 i 6:5. Jednak od stanu 8:8 tarnobrzeskie siatkarki zaczęły łapać właściwy rytm gry i były już nie do zatrzymania. W drugim secie wyrównany bój trwał do stanu 10:10. Wtedy trzy "oczka" z rzędu zdobyły miejscowe, ale krakowianki nie poddały się i za sprawą dobrej gry Natalii Środy oraz Sabiny Rusinek wyrównały na 13:13. Od tej pory rozpoczął się jednak bardzo dobry okres naszych dziewcząt. Po ataku Jolanty Jabłońskiej było 20:16, a chwilę później po efektownym zbiciu szwagierki Joli, Honoraty Jabłońskiej-Żak gospodynie prowadziły już 21:16. "Wiślaczki" zdołały dojść gospodynie na odległość dwóch "oczek" - 21:19, ale na więcej siatkarki Anser-Siarki już im nie pozwoliły.

Ważna "kiwka"

Trzeci set był bardzo ważny, bowiem przed gospodyniami pojawiła się szansa na odniesienie trzypunktowego zwycięstwa. Początek był jednak nerwowy. Przy stanie 7:8 ważny punkt zdobyła Magdalena Mokrzycka, która popisała się skuteczną "kiwką". Było 8:8, a po kolejnych dwóch akcjach 9:9. Wtedy ładnym atakiem popisała się Magdalena Chorzępa i gospodynie poszły za ciosem. Kiedy po kolejnym skutecznym zbiciu najlepszej atakującej sobotniego meczu Jolanty Jabłońskiej było 20:11 stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Tarnobrzegu. Mecz skuteczną zagrywką zakończyła Magdalena Mokrzycka.

W innych meczach: Karpaty Krosno - MOSiR Jasło 3:0 (25:11, 25:18, 25:15), AZS UE Skawa Kraków - Dalin Myślenice 3:0 (25:16, 25:19, 25:21), Maraton Krzeszowice - Pogoń Proszowice 1:3 (25:20, 20:25, 15:25, 25:27), Tomasovia Tomaszów Lubelski - Patria Sędziszów Małopolski 1:3 (13:25, 26:24, 17:25, 20:25).

1.Karpaty 15 36 40:16
2. Skawa 14 35 40:14
3. ANSER-SIARKA 15 33 38:23
4. Wisła 15 32 37:20
5. Dalin 15 25 30:24
6. Tomasovia 16 19 27:34
7. Pogoń 16 19 27:39
8. Patria 15 12 19:36