Stal Stalowa Wola lepsza od KSZO 1929 Ostrowiec, wygrała 2:1. We wtorek zagra z AEK Ateny! [ZDJĘCIA]

saw, mawaZaktualizowano
Krzysztof Nowaliński/Stal Stalowa Wola P.S.A
W sparingu piłkarskim drugoligowa Stal Stalowa Wola pokonała trzecioligowy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:1.

Stal Stalowa Wola - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski2:1 (1:0)
Bramki:
Michał Fidziukiewicz 37, Michał Płonka 58 - Fabian Burzyński 88.
Stal, I połowa: Konefał (Kalinowski) - Waszkiewicz, Witasik, Szifer, Sobotka - Stelmach, Pietras, Wójcik, Marut, Dadok - Fidziukiewicz. II połowa: Kalinowski (Siudak) - Stępniowski, zawodnik testowany, Śpiewak, zawodnik testowany - Michalik, Jopek, Mroziński, Mistrzyk - Piotrowski (Wojtak), Płonka.
KSZO, I połowa: Pietrasik - Kapsa, Miłek, Mężyk, Ziółkowski - Uciński, Kutera, Więcek, Kaczmarek - Zawiślak, Peda. II połowa: Lipiec - Cheba, Miłek, Tymoszenko, Łokieć - Bełczowski, Imiołek, Burzyński, Nogaj - Smuczyński, Chrzanowski.

Stalowcy kolejny sparing zagrali na stadionie Sanu Rozwadów i ponownie okazali się lepsi od trzecioligowca. Wcześniej jednak w sparingach wiodło im się gorzej, choć grali z mocniejszymi rywalami z pierwszej i drugiej ligi. Tym razem okazali się lepsi od drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.

– To był w zasadzie mecz bez historii. Ważne, że możemy spokojnie przygotowywać się do ligi – mówił Paweł Wtorek, jeden z trenerów Stalówki. – Graliśmy z 3-ligową drużyną i inicjatywa należała do nas. Trzeba się cieszyć z kolejnego zwycięstwa, fajnej jednostki treningowej, a najważniejsze, że obeszło się bez kontuzji.

Skład Stali na zbliżający się wielkimi krokami sezon już się krystalizuje.
- Już raczej nikogo nie weźmiemy więc zgrywamy tych, którzy już są – dodawał Wtorek. W meczu byli jednak testowani piłkarze. Z zespołu odszedł natomiast Michał Kotliński. Jego umowa wygasła 30 czerwca i nie będzie przełużona
W sparingu z KSZO Michał Fidziukiewicz strzelił gola dla Stali po ładnej zespołowej akcji, a Michał Płonka po dośrodkowaniu Wiktora Stępniowskiego.

Kolejny mecz Stal rozegra we wtorek o godzinie 10, a zmierzy się z greckim AEK Ateny w podkieleckich Nowinach. Drużyna z Aten od kilku lat przyjeżdża do Kielc na letnie obozy i tym razem z mierzy się z drugoligowcem ze Stalowej Woli.

– To nie było jakoś specjalnie załatwianie. Po prostu Grekom ktoś z ekstraklasy odmówił, bo nasza liga zaczyna już za tydzień, a chcieli zagrać mecz z kimś z regionu. Nasz zespół czeka więc nie lada gratka i sprawdzian. To przecież klasowy rywal, który ma bardzo silny skład – podkreśla trener Stali.

Drużyna ze Stalowej Woli rzeczywiście stanie przed trudnym zadaniem. Grecy, którzy są na Kielecczyźnie od kilkunastu dni, tydzień temu wygrali w Kielcach z Górnikiem Zabrze 1:0. Choć zwyciężyli skromnie, to mieli w meczu z grającymi w ekstraklasie zabrzanami sporą przewagę i mogli wygrać zdecydowanie wyżej.

Stal będzie miała we wtorek ciekawego sparingpartnera, a trenerzy będą mogli przyjrzeć się zawodnikom na tle mocnego rywala. Do rozpoczęcia sezonu już coraz bliżej, dlatego trenerzy Wojciech Fabianowski Czesław Palik i Paweł Wtorek, będą chcieli już ustalać powoli wyjściowy skład na inaugurację ligi. A pierwszy mecz w drugoligowym sezonie 2019/2020 Stal rozegra 27 lipca o godzinie 17 w Boguchwale. Tam jako gospodarz podejmować będzie w derbach Podkarpacia Resovię Rzeszów.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.