Sztuczne lodowisko w Stalowej Woli otworzyło widowisko z...

  Sztuczne lodowisko w Stalowej Woli otworzyło widowisko z łyżwami i ogniem

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Najmłodsi łyżwiarze mogli utrzymać równowagę dzięki pomocy rodziców i pingwinów
  1/37
  przejdź do galerii

  Najmłodsi łyżwiarze mogli utrzymać równowagę dzięki pomocy rodziców i pingwinów ©Zdzisław Surowaniec

  Od soboty można się poślizgać na sztucznym lodowisku na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Otwarcie było z atrakcjami.
  Sobotnie otwarcie ślizgawki na Placu Piłsudskiego miało charakter zabawy retro.

  Na początek w niebo wzbił się balon, który przeleciał nad miastem oznajmiając otwarcie sezonu zimowego. Potem przez cztery godziny animacje prowadził Teatr „Jedna Mina” z Krakowa, który przedstawił program „Ale ślisko - lodowisko”. W ramach programu były pokazy fire show na łyżwach, balonowe zoo, a także wiele konkurencji sportowo - rekreacyjnych wraz dyskoteką na lodzie w stylu retro. Były strzały kijem hokejowym do bramki, tor przeszkód, rzut piłką do obręczy przez łyżwiarzy oraz piłką do celu. Na koniec odbył się pokaz ognia na lodzie.

  Program skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy w tym dniu zakupili bilet wstępu w promocyjnej cenie 1 złotych. Wśród dodatkowych atrakcji była „Fotobudka”, w której można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie.

  - Mam nadzieję, przedostatni raz na mobilnym lodowisku - zapowiada prezydent Lucjusz Nadbereżny, który pojawił się na otwarciu. Przypomnijmy, że miasto na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji chce uruchomić w 2021 roku kryte lodowisko, z możliwością wyjazdu na specjalnie skonstruowany tor lodowy, który pozwoli łyżwiarzom na bardziej aktywną jazdę po śliskiej nawierzchni. Na wiosnę ma się ono zmienić w miasteczko ruchu drogowego i miejsce do rozgrywania sportów drużynowych.

  Tymczasem z mobilnego lodowiska na Placu Piłsudskiego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przez ostatnie trzy sezony funkcjonowania skorzystało blisko 60 tysięcy osób. Tak jak w poprzednich latach przy tafli lodowej o wymiarach 20 na 30 metrów znajduje się wypożyczalnia łyżew. Ceny biletu wstępu i wypożyczenia łyżew są takie same jak w roku ubiegłym. Lodowisko będzie czynne w sezonie zimowym (grudzień-luty) w dni powszednie od godziny 15 do 21 w soboty, niedziele i święta od godziny 13 do godziny 21.

  Wynajem sztucznego lodowiska przenośnego wraz z infrastrukturą techniczną i wypoziomowaniem terenu pod lodowisko kosztuje miasto w tym sezonie 188 tysięcy 682 złotych. Mroźna pogoda sprzyjała zamarznięciu tafli.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Darek 30

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]