MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeg ma uwagi do planowanej budowy obwodnicy Sandomierza. Czeka na ruch wykonawcy Lwowskiej bis

OPRAC.:
Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Nie możemy dopuścić, by mieszkańcy Tarnobrzega zostali wykluczeni komunikacyjnie – mówił prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak podczas spotkania w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Kielcach w sprawie planowanej budowy ulicy Lwowskiej Bis, czyli obwodnicy Sandomierza.

Prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak rozmawiał w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich o konieczności uwzględnienia w planach budowy obwodnicy Sandomierza ulicy Krańcowej. Obecnie Krańcowa łączy się z Lwowską. Plany inwestycyjne połączenia już nie zakładają.

W spotkaniu z dyrektor ŚZDW Barbarą Kieres uczestniczył burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź oraz prezydent Tarnobrzega Łukasz Nowak. Obecność prezydenta Tarnobrzega na spotkaniu dotyczącym budowy obwodnicy Sandomierza związana była z tym, że plan budowy wspomnianej drogi nie zakłada połączenia ulicy Krańcowej, leżącej w granicach administracyjnych Tarnobrzega, z planowanym węzłem komunikacyjnym u zbiegu ulic Lwowskiej i Warszawskiej.

- Przedstawiłem propozycję, by od strony planowanego ronda na ul. Lwowskiej zapewnić dojazd do tego ciągu komunikacyjnego także mieszkańcom Tarnobrzega z ul. Krańcowej, tak, by mogli dojeżdżać do swoich posesji bez konieczności nadrabiania 3 kilometrów – tłumaczy prezydent Nowak.

Argumenty włodarza Tarnobrzega spotkały się ze zrozumieniem inwestora. Podczas kolejnego spotkania, które zaplanowano na 25 czerwca, wykonawca przedstawi koncepcję zawierającą główne założenia projektowe planowanej inwestycji z uwzględnieniem wnoszonych przez stronę tarnobrzeską uwag.

Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji odbędą się też konsultacje, w których swoje ewentualne uwagi będą mogli zgłaszać także mieszkańcy ul. Krańcowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie