Tenisistki stołowe Forbetu Tarnobrzeg pokonały Bronowiankę Kraków odnosząc 102 wygraną z rzędu w meczu ekstraklasy (zdjęcia)

Piotr Szpak
Li Qian nie miała wczoraj najmniejszych problemów z pokonaniem Antoniny Szymańskiej. Marcin Radzimowski
Niespodzianki nie było i mistrzynie Polski pokonały w meczu ekstraklasy rywalki z krakowskich Bronowic. Emocji jednak nie brakowało.

Forbet Tarnobrzeg - Bronowianka Kraków 3:1.

Wyniki gier: Kinga Stefańska - Renata Gumula 3:2 (9:11, 11:9, 6:11, 11:3, 11:6), Li Qian - Antonina Szymańska 3:0 (11:5, 11:3, 11:7), Xu Jie - Marta Piłka 2:3 (11:5, 11:9, 8:11, 15:17, 9:11), Kinga Stefańska - Antonina Szymańska 3:0 (11:7, 11:5, 11:3).

Najlepsza zawodniczka zespołu z krakowskich Bronowic Antonina Szymańska nie zdołała w Tarnobrzegu wygrać nawet seta, rozczarowując swoją postawą. Inna sprawa, że tak Li Qian jak i Kinga Stefańska nie dały popularnej "Tosi" nic do powiedzenia.

ROBIŁA, CO CHCIAŁA

Dla naszego zespołu wczorajszy mecz był generalnym sprawdzianem formy Sprawdzianem formy przed niedzielnym meczem trzeciej rundy Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, w którym drużyna Forbetu zmierzy się z Hiszpańskim zespołem CN Mataro Quadis. Sprawdzian ten wypadł dobrze, w czym zasługa także krakowianek, które jak mogły utrudniały życie naszym zawodniczkom. Już pierwsza gra o mały włos nie zakończyła się niespodzianką, bowiem po trzech setach Kinga Stefańska przegrywała z Renatą Gumulą 1:2, ale w kolejnych dwóch partiach nie dała rywalce żadnych złudzeń. W drugiej grze spotkały się dwie defensorki, Li Qian z Antoniną Szymańską. Emocji nie było, bo "Mała" robiła z przeciwniczką, co chciała.

PRZEGRANE MECZBOLE

Najwięcej emocji było w pojedynku Xu Jie z Martą Piłką. Pierwsze dwa sety "Ksenia" wygrała i wydawało się, że pewnie sięgnie po wygraną, jednak od trzeciej partii Piłka zaczęła rozgrywać życiową partię i niespodziewanie doprowadziła do remisu. W czwartym secie Xu Jie nie wykorzystała dwóch meczboli i doszło do piątego seta, w którym górą była krakowianka.

W ostatniej grze wieczoru Kinga Stefańska zagrała kapitalnie przeciwko Szymańskiej, która wyglądała na bezradną i taką, która chce jak najszybciej odejść od stołu.

W innych meczach: Wanzl Scania Nadarzyn - Warmia Lidzbark Warmiński 1:3, Stella Gniezno - Gorzovia Gorzów Wielkopolski 1:3, SKTS Sochaczew - Jedynka Magellan Łódź 3:0, MKSTS Polkowice - KU AZS UE Wrocław 3:0.
1. FORBET 7 14 21:3
2. Polkowice 6 12 18:6
3. Sochaczew 6 10 16:7
4. Wrocław 7 6 14:14
5. Warmia 6 6 13:14
6. Bronowianka 7 6 12:16
7. Gorzovia 6 4 13:14
8. Nadarzyn 6 4 9:14