Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień pylącej topoli, czyli spotkania ze znawcami przyrody w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Będą rozmowy o rzekach i topolach
Będą rozmowy o rzekach i topolach Zdzisław Surowaniec
Stowarzyszenie Nasze Miasto zaprasza na cykl ciekawych spotkań poświęconych przyrodzie w Stalowej Woli. Warto już teraz się na nie zapisać.

Spotkania mają wspólny tytuł „Tydzień pylącej topoli”. Większość organizowana jest w Bibliotece Międzyuczelnianej.

Początek 7 kwietnia (czwartek) godzina 17.30, inspirujące spotkania z przyrodą „Gdzie ryby migrują? Rzeki okolic Stalowej Woli” w bibliotece.

Podczas spotkania szczególna uwaga poświęcona będzie wodzie i rzekom w okolicy. Gościem będzie Piotr Bednarek – przyrodnik, hydrolog i aktywista przyrodniczy; założyciel Podkarpackiego Towarzystwa Przyrodników Wolne Rzeki - organizacji zajmującej się ochroną przyrody w Kotlinie Sandomierskiej. Doktorant w Zakładzie Hydrologii Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonat ornitologii i fotografii przyrodniczej.

8 kwietnia (piątek), godzina 17:30, wiosenne rozmowy o drzewach "Topole w krajobrazie Polski" w bibliotece. Topole należą do drzew silnie oczyszczających powietrze z dwutlenku węgla, mogą zatem mieć znaczny wpływ na spowolnienie zmian klimatu. Jakie stereotypy ciążą na tym gatunku drzew oraz jak chronić je przed dalszą degradacją? Wszystko o Topolach w krajobrazie Polski dowiemy się od Ernesta Rudnickiego - członka zwyczajnego Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego; pasjonata drzew i topolowego aktywistę, autora publikacji o topolach, opracowanych na podstawie kilkunastoletnich doświadczeń praktycznych w zakresie utrzymania i pielęgnacji drzew z rodzaju Populus. Ernest Rudnicki jest również inspektorem nadzoru w zakresie zieleni zabytkowej oraz biegłym sądowy w zakresie dendrologii.

10 kwietnia (niedziela), godzina 10, terenowe spotkanie przyrodnicze „Śladem pylących topoli", błonia nad sanem od strony parkingu przy pierwszych topolach. Spacer przyrodniczy po Błoniach Nadsańskich. Będzie to niepowtarzalna sposobność, by posłuchać o najcenniejszych okazach drzew w tym niezwykłym miejscu. A jest o czym mówić! I rzecz jasna będziemy poszukiwać pylących Topoli! Spacer poprowadzi dendrolog Ernest Rudnicki oraz przyrodnik Piotr Bednarek.

10 kwiecień (niedziela) godzina 11, terenowe warsztaty „Topolowa sensoplatyka dla najmłodszych”, miejsce błonia nad Sanem, w razie deszczu scena otwarta (taras) przy Miejskim Domu Kultury. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailem [email protected]

Sensoplastyka to edukacja sensoryczno-plastyczna, nowatorskie zajęcia stworzone specjalnie dla młodych umysłów. Sensoplastyka czyli edukacja sensoryczno-plastyczna, to nowatorskie zajęcia stworzone specjalnie dla młodych umysłów. Metoda ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. Na zajęciach Sensoplastyka® wykorzystywanym materiałami sensorycznymi są tylko i wyłącznie w 100% bezpieczne produkty spożywcze. Dlatego Sensoplastyka® jest odpowiednia dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Wszystko dookoła jest brudne i tak właśnie ma być! W ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie