Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej czyli budowlanki na budowach w Łodzi

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Uczniowie z wychowawcą na budowie w Łodzi
Uczniowie z wychowawcą na budowie w Łodzi Złota Kościuszkowska
Uczniowie Złotej Kościuszkowskiej czyli budowlanki wyjechali na wycieczkę zawodową na place budowy w Łodzi. Uczniowie klasy 2TB i 3TBG zwiedzali budowę ekskluzywnego apartamentowca – Perły Śródmieścia oraz budowę Osiedla Jarzębinowego z siedmiokondygnacyjnymi budynkami mieszkalnymi.

Młodzież po odbyciu instruktażu bezpieczeństwa i higieny pracy uczestniczyła w szkoleniu, z bliska obserwując organizację pracy przy realizacji takich nowoczesnych inwestycji.

Poznała sposoby i techniki wykonywania robót budowlanych oraz zadania i obowiązki kierownika budowy. Głównym tematem technologicznym były etapy powstawania konstrukcji monolitycznych. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziło wykonanie wykopu głębokiego pod garaże, którego skarpy zabezpieczono ścianką berlińską wykonaną z zastosowaniem palownicy.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć również gotowe apartamenty i standard ich wykończenia, garaże podziemne, wykończenie elewacji i obiekty małej architektury. Przyszli budowlańcy mogli zaobserwować na odwiedzanych budowach wysoki poziom kultury bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Panom Mateuszowi Małysowi, Robertowi Wojtanowskiemu z Firmy Budsystem i Henrykowi Ostachowskiemu Dyrektorowi Firmy RE-Bau przewodnikom po budowach serdecznie dziękujemy za fachowość oraz życzliwą atmosferę podczas wycieczki - napisali w relacji z wycieczki.

Po szkoleniach zawodowych miło było im spędzić czas w Manufakturze – największym w Polsce centrum kultury, rozrywki i handlu, otwartym w 2006 roku. Zrewitalizowane zabudowania dawnej fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego – potentata łódzkiego wraz z nowoczesną przestrzenią miejską robią niesamowite wrażenie.

Miejscem wartym poznania było Muzeum Fabryki, w którym mieli lekcję historii zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych.

O dziejach przemysłowej fortuny Poznańskich opowiedział przewodnik, a na wystawie muzealnej uczniowie zobaczyli zdjęcia, dokumenty, filmy, plany architektoniczne, próbki surowców i produktów fabryki oraz jak pracują zabytkowe krosna.

- Z wycieczki wróciliśmy bogatsi o nowe informacje zarówno z dziedziny budownictwa jak i historii Łodzi - stwierdzili na podsumowanie wyprawy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




Zobacz także:
Klimat w kraju się zmieni. Zagrożenia dla Polski i świata

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie