Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ulica Rusinowskiego w Tarnobrzegu odebrana po przebudowie. Asfalt zamiast łat i dziur, w planie kolejny chodnik. Zobacz zdjęcia i wideo

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wideo
od 16 lat
Zamiast dziur i łat jest nowy asfalt - ulica Ferdynanda Rusinowskiego w Tarnobrzegu, która na remont czekała 18 lat, została w środę oficjalnie odebrana i oddana do użytku. Popularny łącznik między ulicami Sikorskiego i Szpitalną przebudowała spółka Rejon Dróg Miejskich. Połowa wartości inwestycji została sfinansowana przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

Ulica Ferdynanda Rusinowskiego w Tarnobrzegu po odbiorze

- Licząca zaledwie dwieście metrów droga gminna pod względem liczby dziur i łat na metr kwadratowy od lat plasowała się w ścisłej, niechlubnej, czołówce. Ulica Ferdynanda Rusinowskiego na remont czekała aż 18 lat. Teraz już nie musimy się jej wstydzić. Pozyskane przez miasto dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoliło całkowicie odmienić wizerunek tej drogi, poprawić bezpieczeństwo i komfort jej użytkowania

– mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podczas oficjalnego odbioru inwestycji.

Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega Barbara Trzeciak dodała, że stan techniczny drogi był tak zły, że nadawała się tylko do kompleksowej przebudowy. Wykonawca uporał się z tym szybko. Na teren budowy Rejon Dróg Miejskich wszedł 13 czerwca, a 13 listopada zgłosił drogę do odbioru technicznego.

Przebudowana została jezdnia, za wjazdem z ulicy Szpitalnej wybudowano chodnik i miejsca postojowe, rozbudowano kanalizację deszczową, wymieniono słupy oświetlenia ulicznego, wykonano oznakowanie poziome i pionowe, zadbano też o zieleń wzdłuż drogi.

- Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne okazały się prace przy infrastrukturze podziemnej

- powiedział prezes zarządu Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu Marek Gosztyła. - Zrezygnowaliśmy z początkowo planowanej jezdni z kostki brukowej na rzecz masy bitumicznej. Była to dobra decyzja z uwagi na ruch ciężkich pojazdów, które mogłyby obluzować nawierzchnię. Asfalt jest bardzo dobrej jakości - zapewnił wykonawca.

Przewodniczący osiedla Wielopole w Tarnobrzegu Alfred Martyniak, który przez wiele lat zabiegał o przebudowę drogi, zapewniał, że prace przy jej ulepszeniu będą kontynuowane z korzyścią dla pieszych. - Zaraz znajdą się adwersarze, że modernizacja jest niekompletna, bo nie ma części chodnika. Chciałbym dodać, że wystąpiłem z wnioskami, by odkupić od Orlenu i Tarnobrzeskich Wodociągów wąski pas gruntu przylegający do jezdni i zaplanować dalszą część chodnika - powiedział.

Całkowita wartość inwestycji 1 382 779,71 zł brutto, z tego 672 542 zł brutto pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wkład własny miasta wyniósł 710 237,71 zł brutto.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie