Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Nisku czerpią pełnymi garściami z edukacji po europejsku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Alicja Świder (z lewej) i Grażyna Suchecka
Alicja Świder (z lewej) i Grażyna Suchecka RCEZ
W Regionalnym Punkcie Informacyjnym w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zorganizowano spotkanie informacyjne w ramach Erasmus Days.

Celem spotkania było rozpowszechnianie efektów programu Erasmus+ oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów w ramach tego programu.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. Całkowity budżet wynosi 14,7 miliarda euro. Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które funkcjonowały przez 25 lat, i jest wynikiem połączenia następujących europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-2013: programu „Uczenie się przez całe życie”, programu „Młodzież w działaniu”, Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego. W wydarzeniu w Rzeszowie udział wzięli przedstawiciele szkół oraz instytucji kultury: Zespół Szkół w Pstrągowej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Leżajsku, I Liceum Ogólnokształcące iw Łańcucie, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rzeszowie, Bieszczadzkie Forum Europejskie oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Regionalne Centrum w Nisku reprezentowały Alicja Świder oraz Grażyna Suchecka, które przedstawiły informacje na temat realizowanych w szkole projektów „Europejskie praktyki – praca, nauka i doświadczenie” oraz „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”. Szczególną uwagę zwrócono na rezultaty materialne oraz niematerialne a także aspekt kulturowy wymienionych projektów. Podkreślono także znaczenie współpracy z instytucjami kultury, wspierającymi realizację działań projektowych.

- Udział w tego typu wydarzeniu to niewątpliwie wyróżnienie dla naszej szkoły oraz okazja do upowszechniania rezultatów projektów na poziomie regionalnym - oceniła Alicja Świder.

Instytucje, które włączyły się w realizację zadań zaplanowanych w ramach projektów to Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, Zespół Pieśni i Tańca Racławice z Niska, Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem, Zagroda Garncarska oraz Gminny Ośrodek Kultury w Medyni Głogowskiej, Zamek w Łańcucie, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Flisactwa Polskiego oraz Muzeum Rzeźby Andrzeja Pityńskiego w Ulanowie a także Biblioteka Pedagogiczna w Nisku.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ 12LISTOPADA WOLNE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie