Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli bez tajemnic. Jego hobby to podróże

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Lucjusz Nadbereżny z rodziną na wyprawie do Wenecji. Podróże to jedno z hobby, jakie ma prezydent. Więcej na kolejnych zdjęciach.
Lucjusz Nadbereżny z rodziną na wyprawie do Wenecji. Podróże to jedno z hobby, jakie ma prezydent. Więcej na kolejnych zdjęciach. Facebook
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, który wygrał wybory w pierwszej turze. Uzyskał 72,41 procent poparcia.

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli bez tajemnic
Lucjusz Nadbereżny, ponownie wygrał wybory na prezydenta Stalowej Woli. Uzyskał 72,41 procent poparcia i ppokonał dwóch rywali. Rządzi miastem drugą kadencję. W 2014 roku Nadbereżny zdobył 52 procent głosów, jego rywal do prezydenckiego fotela Andrzej Szlęzak 43,9 procent i ustąpił po trzech kadencjach rządów. 

W 2018 roku Nadbereżny otrzymał 72,93 procent głosów pokonując Andrzeja Szymonika.

Nadbereżny jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz galerię prywatnych i służbowych zdjęć prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego

Lucjusz Nadbereżny prywatnie
Urodził się 21 maja 1985 w Stalowej Woli, czyli niedługo skończy 39 lat. Ma brata księdza, pracującego w Ukrainie. Absolwent politologii i prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Gospodarce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli. Absolwent studiów menadżerskich - Master of Business Administration. Pracę dyplomową obronił w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Żona Aleksandra pracuje jako położna w szpitalu w Nisku. Jest ojcem dwóch synów – Miłosza i Gabriela. Rodzina mieszka w domku jednorodzinnym przy ulicy Rozwadowskiej. Jak prezydent przyznał, najlepsze pierogi na świecie robi jego mama.

Lucjusz Nadbereżny działalność
Działalność samorządową Lucjusz Nadbereżny rozpoczął w 2006 roku – mając 21 lat, jako najmłodszy wówczas w historii Stalowej Woli samorządowiec, został radnym Rady Miejskiej, którą to funkcję sprawował przez dwie kadencje.

Był dyrektorem biura poselskiego posła Antoniego Błądka, a następnie dyrektorem biura senator Janiny Sagatowskiej. W 2013 został dyrektorem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Od 2014 roku zarządzał Departamentem Organizacyjno-Prawnym w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Wyróżniony wieloma odznaczeniami, między in Złotym Krzyżem Zasługi za ofiarną służbę na rzecz samorządności w Polsce. Otrzymał również: nagrodę imienia Grzegorza Palki – samorządowego Oskara, w dziedzinie działalności samorządowej o wymiarze ogólnokrajowym, tytuły Podkarpackiego Samorządowca Bliskiego Rodzinie – Amicus Familiae, oraz Samorządowca Roku 2019. W 2018 roku otrzymał także brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, a w 2021 r. został wyróżniony tytułem „Podkarpacki Lider Samorządności” w ramach Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że w tym roku mija 18 lat odkąd zaczął karierę jako samorządowiec. - Przez te osiemnaście lat mojej działalności publicznej nie startowałem w żadnych innych wyborach, czy to do Sejmu, czy do Senatu, czy do Parlamentu Europejskiego. Nie startowałem w żadnych innych wyborach, jak tylko w wyborach samorządowych, bo czuję się samorządowcem. To jest ta piękna działalność publiczna, która jest najważniejsza, najbardziej inspirująca, a jednocześnie dająca od samych mieszkańców Stalowej Woli największą energię do działania - mówił prezydent.

Powszechnie wiadomo, że Lucjusz Nadbereżny jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Kiedy ta partia rządziła pojawiały się więc plotki o tym, że szykuje się na objęcie funkcji ministra, że wybudował dom pod Warszawą. Zaprzecza temu. - Nie mam żadnych innych planów poza Stalową Wolą. Tu jest mój dom, moje marzenia i największa ambicja, jaką jest dynamiczny rozwój Stalowej Woli – mówi i dodaje stanowczo: - Mój jedyny dom, który posiadam i jedyny dom na przyszłość, który chciałbym mieć, to jest właśnie Stalowa Wola.
Motto Lucjusza Nadbereżnego "Bądź cierpliwy. Poczekaj, aż kurz opadnie, a woda się uspokoi. Nie idź naprzód, dopóki nie pojawi się właściwe rozwiązanie." (Lao Tsé)

Hobby prezydenta Nadbereżnego
- Moje hobby? - zastanawia się przez chwilę. - Hobby to Stalowa Wola. Nie mam czasu na inne zajęcia niż zajmowanie się sprawami miasta – zapewnia. Ale zaraz dodaje, że lubi też podróże. Na facebooku są informacje o wyjazdach z rodziną do Krakowa, Lublina, Wenecji i Londynu, a służbowo do Norwegii i Belgii.

Lucjusz Nadbereżny, najważniejsze punkty programu

Hasłem wyborczym Lucjusza Nadbereżnego i nowej kadencji jest „Nowy Horyzont 2038". W 2038 roku Stalowa Wola będzie mieć sto lat. Dlatego prezydent w kolejnej, trzeciej dla niego kadencji chce przygotować miasto na dalsze dekady rozwoju, na "Nowy horyzont". Wśród priorytetów znajduje się

  • uzbrojenie terenów i budowa dróg na terenie nowej strefy ekonomicznej, łącznie z południową obwodnicą
  • budowa super nowoczesnego aquaparku
  • budowa trzech osiedli mieszkaniowych
  • rozwój budownictwa jedno- i wielorodzinnego
  • zwiększenie liczby mieszkańców w granicach administracyjnych miasta
  • budowa spalarni śmieci

- Tu nie muszę nic obiecywać, bo to już się dzieje - zapewnia Nadbereżny. Jego zdaniem, najważniejszy czas rozwoju miasto ma przed sobą, mając zapewne na myśli tworzenie nowej strefy gospodarczej. - Mam nowe plany, wizję i konkretną strategię dla dynamicznego rozwoju Stalowej Woli - mówi.

Zobacz galerię prywatnych i służbowych zdjęć prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego

Oto prezentacja wszystkich kandydatów na prezydenta Stalowej Woli w wyborach roku 2024

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie