MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Sandomierzu trwa remont Kamienicy Oleśnickich. Jaki jest postęp prac na budowie? Zobacz zdjęcia i film

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
od 7 lat
Trwa remont zabytkowej Kamienicy Oleśnickich na sandomierskim Rynku. Wehikuł czasu, pokój zagadek, teatrzyk mechaniczny z legendami sandomierskimi, wystawa o historii miasta oraz miejsce, gdzie będą prowadzone warsztaty stolarskie, to nowości, jakie pojawią się w wyremontowanej Kamienicy. Ale to nie koniec nowości i zmian.

W Sandomierzu trwa remont Kamienicy Oleśnickich

Zakończyły się już prace przygotowawcze, a rozpoczęły prace mające na celu wzmocnienie konstrukcji budynku, by ustabilizować obiekt. - Wykonawcy wchodzą już do pozostałych części budynku. Za chwilę będzie wymieniana konstrukcja dachu i dachówka. Czekamy aż wykonawca zrealizuje planowany zakres prac, potem, będzie kolejny krok – wyjaśnia Paweł Niedźwiedź, burmistrz Sandomierza.

Remont Kamienicy Oleśnickich koliduje z rozpoczętym już sezonem turystycznym. - Nie da się tak niestety wyeliminować prace remontowych ze względu na sezon turystyczny i przesunąć na inny termin. Prosimy mieszkańców i turystów o chwile wyrozumiałości i cierpliwości, bo to jeszcze troszkę potrwa – dodał burmistrz Niedźwiedź.

Zakres zaplanowanych prac remontowych jest imponujący. Zaplanowano wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych czyli elektrycznej, centralnego ogrzewania, wody ciepłej, zimnej, sanitarnej. Wymieniona zostanie zniszczona stolarka okienna, pokrycie dachowe wraz z orynnowaniem. Przebudowana zostanie więźba dachowa i wykonana instalacja odgromowa.

W wyremontowanej Kamienicy Oleśnickich na parterze będzie działał punkt informacji i sklepik. Na pierwszym piętrze powstanie sala wystawowa i przestrzeń wielofunkcyjna. Pierwsze piętro to także pokój zagadek i mechaniczny teatrzyk. Na II piętrze znajdzie się wehikuł czasu. Na skorzystanie ze wszystkich atrakcji potrzeba będzie około trzech godzin

Ze względu na bezpieczeństwo przechodniów zamknięta została przylegająca do budynku ulica Oleśnickich. To konieczność ze względu tam wymianę i usuwane elementów dachu. Prowadzone będą prace związane z naprawą elewacji.
Do Rynku można dojść pobliska ulicą Bartolona.

Na przebudowę Kamienicy Oleśnickich gmina Sandomierz może przeznaczy siedem milionów 900 tysięcy złotych. Z Polskiego Ładu gmina Sandomierz pozyskała na inwestycję aż 7 milionów złotych. Koncepcja zagospodarowania wnętrza Kamienicy Oleśnickich kosztowała 60 tysięcy złotych netto.

Po remoncie do Kamienicy Oleśnickich wróci Poczta Polska, która na czas wykonywanych prac przeniesie się do wolnego lokalu na starówce.

Jak idą prace przy Kamienicy Oleśnickich? Zobaczcie zdjęcia:

Czytaj też

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W Sandomierzu trwa remont Kamienicy Oleśnickich. Jaki jest postęp prac na budowie? Zobacz zdjęcia i film - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie