Zmiana na stanowisku prezesa Tarnobrzeskich Wodociągów. Stery przejął Witold Wiśniewski

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Ze stanowiskiem prezesa Tarnobrzeskich Wodociągów żegna się Antoni Sikoń.
Decyzją Rady Nadzorczej Tarnobrzeskich Wodociągów 30 czerwca prezesem zarządu spółki został Witold Wiśniewski. Antoni Sikoń po upływie pięcioletniej kadencji na stanowisku prezesa objął w Tarnobrzeskich Wodociągach zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.

Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta Tarnobrzega Wojciech Lis, zmiana na stanowisku prezesa w Tarnobrzeskich Wodociągach nastąpiła z dniem 30 czerwca. Decyzją Rady Nadzorczej stery w spółce przejął Witold Wiśniewski. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Inżynierii Lądowej, ukończył też Podyplomowe Studia Zarządzania i Doradztwa Finansowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Studia Podyplomowe Diploma in Management University of Central Lancashire w Lublin Business School, tam też uzyskał Dyplom MBA.

Przez blisko dziewięć lat (04.2011 - 11.2019) był dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie jednocześnie (10.2016 – 04.2017) dyrektorem Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie. Wcześniejsze doświadczenie Witolda Wiśniewskiego zawodowe związane było m.in. z Centralą PZU Życie (był koordynatorem w Biurze Zarządzania Siecią, zastępcą Dyrektora Biura Zarządzania Siecią, Dyrektorem Zarządzającym Informacją Biznesową, Dyrektorem Oddziału PZU Życie S.A. w Rzeszowie). Od marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tarnobrzeskich Wodociągów Sp. z o.o. Od 30 czerwca objął funkcję prezesa zarządu spółki zastępując na tym miejscu Antoniego Sikonia.

Antoni Sikoń z branżą wodociągowo-kanalizacyjną w Tarnobrzegu związany jest od blisko czterdziestu lat. Był dyrektorem przedsiębiorstwa komunalnego, a od 23 lat, po przekształceniu przedsiębiorstwa w spółkę prawa handlowego, nieprzerwanie pełnił w niej funkcję prezesa zarządu, od 2005 roku (po jej restrukturyzacji) prezesa przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Jednocześnie pełnił od tego czasu także funkcję Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu Funduszu Spójności pn. „Program gospodarki wodno-ściekowej w Tarnobrzegu”.

Zarządzanie spółką Antoni Sikoń kończy z dniem 30 czerwca, wraz z końcem pięcioletniej kadencji. Z Tarnobrzeskimi Wodociągami się jednak nie żegna, będzie nadzorował realizację unijnych inwestycji, a mianowicie modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz Stacji Uzdatniania Wody obsługującej Tarnobrzeg, pełniąc zadania pełnomocnika ds. inwestycji i rozwoju.

Antoni Sikoń jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej na kierunku inżynieria środowiska. Tytuł doktora w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie naukowej inżynieria środowiska uzyskał na Politechnice Lubelskiej. Na koncie ma także studia podyplomowe SGH w Warszawie na kierunku zarządzanie gospodarką komunalną.

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Genowefa

100/100

e
e-zybi

Jak taki wielki fachowiec przejął wodociągi to chyba trzeba będzie jeszcze bardziej podnieść cenę wody i kanalizacji by było można go udelektować wysokimi apanażami. Tarnobrzescy ludzie są bogaci i matołowaci więc zniosą i to.

Dodaj ogłoszenie