Echo Dnia

Praca za granicą. TOP 10 najbardziej popularnych wśród Polaków krajów [ZDJĘCIA]

Praca za granicą. TOP 10 najbardziej popularnych wśród Polaków krajów

Tama66/ Pixabay.com

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/11] Następne

Praca za granicą. TOP 10 najbardziej popularnych wśród Polaków krajów

Zainteresowanie Polaków pracą w Wielkiej Brytanii gwałtownie spadło – wynika z danych podsumowanych w raporcie „Migracje Zarobkowe Polaków IX”. Wśród rodaków rozważających pracę za granicą wzrasta za to popularność Skandynawii.

- Atrakcyjność kierunków skandynawskich to skutek panującej niepewności wokół zatrudnienia emigrantów w Wielkiej Brytanii, która w wyniku obaw przed Brexitem spadła na 5. pozycję naszego zestawienia. Jest to wynik najniższy od 2014 roku – mówi Tomasz Ślęzak, Wiceprezes Zarządu Work Service S.A. – Z kolei Norwegia, jak i Szwecja, kojarzone są z wysokimi zarobkami, które mogą być nawet 4-5 razy wyższe niż w Polsce, a także z dobrą opieką socjalną. Nasze najnowsze badanie pokazuje, że nawet dla 31% Polaków lepsze warunki socjalne stanowią zachętę do wyjazdu za granicę, co naturalnie wpływa na wybór Skandynawii – dodaje Ślęzak.

W badaniu zrealizowanym na zlecenie Work Service wzięło udział blisko 600 osób pracujących, bezrobotnych, uczących się, a także przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Przedstawiamy listę 10 krajów, które preferują Polacy zainteresowani pracą za granicą.

Polecamy