Air Show 2018 w Radomiu od A do Z. Wszystko, co powinieneś wiedzieć o pokazach lotniczych! [WAŻNE INFORMACJE]

redZaktualizowano 
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu już 25-26 sierpnia! Izabela Adamska
Międzynarodowe Pokazy Air Show 2018 w Radomiu zbliżają się wielkimi krokami. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed imprezą!

AIR SHOW 2018 - A-Z

A

Adres

Air Show 2018 odbędzie się 25 i 26 sierpnia 2018 roku na lotnisku 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, ul. Sadków 1.

Alkohol

W czasie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu dozwolone są sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych zawierających nie więcej niż 3,5% alkoholu, jego spożywanie dozwolone jest jednak tylko w wyznaczonych miejscach. Nie wnosimy na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu własnego alkoholu.

Autobusy

Między parkingami a lotniskiem będą kursowały specjalne autobusy, nie trzeba więc martwić się o znajomość miasta i o to, jak trafić na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu.
CZYTAJ KONIECZNIE: Air Show 2018 w Radomiu - autobusy, komunikacja miejska, jak dojechać [INFORMATOR]

B

Bilety

Jak już pisaliśmy, bilety od 2 sierpnia można już kupić także w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Traugutta 3 w godzinach 9 - 17 w Radomiu. Można je też kupić online w serwisie eBilet.pl. Kto nie zdąży kupić wejściówek na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu ma szansę na ich zakup w dniu pokazów. Ilość biletów jest jednak ograniczona.
CZYTAJ WIĘCEJ - Air Show 2018 w Radomiu. Bilety jednak będzie można kupić przy bramach wejściowych na lotnisko w dniach pokazów**CZYTAJ TEŻ: Air Show 2018 w Radomiu. Wiceminister MON i wojskowi: kończą się bilety na sobotni program**

Bilety ulgowe

Bilety ulgowe przysługują:

uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych (po okazaniu legitymacji szkolnej),
studentom (również zagranicznych uczelni) do 26 roku życia (po okazaniu legitymacji studenckiej),
emerytom i rencistom (po okazaniu legitymacji emeryta lub rencisty).

Biuro organizacyjne

Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 znajdować się będzie w budynku Klubu Garnizonowego 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Dyrektorem Biura Organizacyjnego Air Show 2018 jest płk Kazimierz Dyński.

Biuro prasowe

Biuro Prasowe Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 znajdować się będzie w budynku Klubu Garnizonowego 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Rzecznikiem Prasowym Air Show 2018 jest kpt. Joanna Motylińska-Szczych, a zastępcą kpt. Magdalena Busz.

C

Czołgi

Tak, to prawda - w tym roku w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu będą uczestniczyły czołgi. Na Wystawie Sprzętu i Uzbrojenia Rodzajów Sił Zbrojnych wojsko pokaże publiczności to, z czego jest dumne.

D

Depozyt

Punkty Depozytowe znajdą się przy każdej z bram wejściowych na lotnisko.

Dojazd

Goście Pokazów, którzy wybiorą się w podróż samochodem powinni przewidzieć możliwość wystąpienia niewielkich utrudnień w ruchu w okolicach Radomia i wyjechać z domu odpowiednio wcześnie.

W całym Radomiu w pobliżu tras wyjazdowych zorganizowane zostaną parkingi, na których należy zostawić pojazd. Stamtąd publiczność Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu będzie mogła dojechać autobusami do lotniska.

Dzieci

Dzieci do lat 6 mają na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu wstęp bezpłatny. Zabierając je na Pokazy pamiętajcie aby odpowiednio zabezpieczyć je przed słońcem i hałasem.

Dzieci niepełnosprawne: będzie trzeba okazać przy wejściu dokument potwierdzający orzeczenie o niepełnosprawności dziecka. Również opiekun dziecka niepełnosprawnego, tak jak opiekun dorosłej osoby niepełnosprawnej, wejdzie bez biletu.

Gdy twoje dziecko zniknie – po pierwsze nie panikuj! Na terenie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu będzie Punkt Zagubionego Dziecka, komentatorzy Pokazów regularnie ogłaszają imiona małych, zagubionych pociech. Dobrze jeśli nauczysz też swojego maluszka śmiało mówić OSOBOM UMUNDUROWANYM jak ma na imię, jak nazywają się jego rodzice a najlepiej w jego kieszeni umieść swój numer kontaktowy.

E

E-papierosy

Palenie tytoniu w tym e-papierosów możliwe jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, poza tym jest bardzo niezdrowe.

F

Fototrybuna

Na podstawie pozytywnych doświadczeń z Pokazów zorganizowanych w poprzednich latach, Biuro Organizacyjne Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 postanowiło wydzielić dla fotografów lotniczych i operatorów kamer oddzielny sektor z platformą widokową, zwany Fototrybuną.

G

Gastronomia

Na terenie lotniska będą zlokalizowane liczne punkty gastronomiczne.

Grill

Grillowanie jest zabronione na terenie Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu.

H

Hałas

Ze względu na wysoki poziom hałasu zalecamy zaopatrzenie się w ochraniacze słuchu, zwłaszcza dla najmłodszych fanów lotnictwa.

I

Imprezy towarzyszące
CZYTAJ KONIECZNIE: Air Show 2018 w Radomiu. Imprezy towarzyszące pokazom lotniczym: Fashion Show, koncerty, zabawy związane z lotnictwem, happening

K

Kask

Zabronione jest wnoszenie na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu kasków. Gdzie można je zostawić - patrz hasło DEPOZYT.

Koce

Dopuszczalne jest wniesienie koców na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu.

Kontrola bezpieczeństwa

Służby porządkowe zaangażowane w Air Show 2018 będą uprawnione do kontroli bezpieczeństwa zawartości bagaży i wnoszonych na teren Pokazów rzeczy osobistych. Aby ułatwić im pracę sprawdźcie przed wyjazdem na pokazy torby czy plecaki i upewnijcie się, że nie ma w nich czegoś, co służby mogą po prostu wyrzucić.

Krzesełka składane

Dopuszczalne jest wniesienie na teren pokazów małych krzesełek turystycznych lub "wędkarskich".

Kto wystąpi podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu?

ZOBACZ KONIECZNIE: Air Show 2018 w Radomiu. Prezentujemy wszystkie maszyny, które będzie można podziwiać na radomskim niebie

L

Lokalizacja

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 odbywają się na terenie lotniska Radom-Sadków przy ul. Sadków 9.

Leki

Osoby wymagające przyjmowania leków na stałe, mają możliwość zabrania ich ze sobą.

M


Mapa lotniska

N


Niepełnosprawni

Wstęp na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu mają również osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

Napoje

Na teren pokazów będzie możliwe wniesienie tylko jednej butelki wody w oryginalnie zamkniętej plastikowej butelce o pojemności do 0,5 litra.

O

Osoba małoletnia

Osoby małoletnie, do lat 13, nie będące pod opieką osoby pełnoletniej, nie będą wpuszczane na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu.

P

Palenie

Palenie tytoniu możliwe jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, poza tym jest bardzo niezdrowe.

Parasol

Zabronione jest wnoszenie na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu parasoli o ostrym zakończeniu. Polecamy zabrać ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe, są lekkie i zajmują mało miejsca.

Parkingi

W związku z Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show 2018 w Radomiu, w dniach 25 i 26 sierpnia wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu kołowego. Ulice w rejonie radomskiego lotniska zostaną zamknięte. Wyznaczone będą strefy parkingowe.
CZYTAJ KONIECZNIE: Air Show 2018 w Radomiu. Jak dojechać, gdzie zaparkować? [PARKINGI, MAPA]

Pomoc medyczna

Ratownicy medyczni, ambulanse oraz punkty pomocy medycznej będą dostępne w trakcie trwania Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu.

Portfel

Uszczuplij portfel. Wyjmij z niego wszelkie zbędne dokumenty. Bilet, dowód osobisty, ewentualnie prawo jazdy i trochę gotówki w zupełności wystarczą. W razie zguby, boli mniej.

Powtórne wejście

Posiadacze ważnych biletów, którzy opuszczą teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu w dniu ich trwania nie będą mogli powtórnie wejść na teren imprezy w tym samym dniu. Bilet wstępu ograniczony jest do jednorazowego wejścia na teren Pokazów.

Program

Program Air Show 2018 - CZYTAJ KONIECZNIE: Air Show 2018 w Radomiu. Program Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w dniach 25 i 26 sierpnia na lotnisku na Sadkowie

Punkt pomocy medycznej

Na terenie lotniska będą działały: stacjonarny punkt pomocy medycznej oraz lotne patrole ratowników.

R

Regulamin

Regulamin Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2018 dostępny jest na stronie internetowej Pokazów - REGULAMIN oraz zostanie udostępniony przed każdym wejściem na teren imprezy.

Rower

Zabronione jest wprowadzanie na teren Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu rowerów oraz innych pojazdów. Poruszanie się nimi wśród dziesiątek tysięcy ludzi byłoby niebezpieczne.

S

Służba kandydacka

Umundurowanym żołnierzom pełniącym służbę kandydacką przysługuje bezpłatny wstęp na pokazy po okazaniu książeczki wojskowej.

Spotterzy

Podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu dla fotografów przewidziana jest tak zwana FOTOTRYBUNA.

Straż pożarna

Nad bezpieczeństwem pokazów i publiczności czuwać będą liczne zastępy zawodowych strażaków, zarówno z wojska, jak i z Radomia i portu lotniczego Radom.

T

Telefon
Pamiętaj, że telefony komórkowe z racji przeciążenia sieci mogą po prostu nie działać.

W

Woda

Na teren pokazów będzie możliwe wniesienie tylko 1 butelki wody na osobę w oryginalnie zamkniętej plastikowej butelce o pojemności do 0,5 litra. Na terenie pokazów będzie można kupić wodę Buskowianka w cenach: 1,5 zł za butelkę 0,5 litra i 2,5 zł za 1,5 litra. Wodociągi Miejskie w Radomiu udostępnią na terenie Pokazów bezpłatne ujęcia wody pitnej. Punkty dystrybucji wody będą oznakowane, zadaszone a każde z nich wyposażone będzie w kilka dystrybutorów chłodzących wodę.

Wstęp bezpłatny

Wstęp bezpłatny na Pokazy mają:

dzieci do lat 6 z rodzicem lub opiekunem prawnym posiadającym swój bilet wstępu;

osób niepełnosprawnych ze znacznym stopniem niepełnosprawności (dawna I grupa inwalidzka) po okazaniu legitymacji dokumentującej stopień niepełnosprawności i ich opiekuna;

poszkodowanych weteranów misji zagranicznych Wojska Polskiego po okazaniu ważnej legitymacji weterana poszkodowanego;

kombatantów wojennych po okazaniu legitymacji kombatanckiej;

umundurowanych żołnierzy zawodowych po okazaniu legitymacji żołnierza;

umundurowanych żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową po okazaniu książeczki wojskowej.

Wózki dziecięce

Możliwe jest wprowadzenie wózka dziecięcego na teren Pokazów.

Z

Zatyczki do uszu

Weź zatyczki do uszu.
 Pokazy mogą być bardzo głośne! I to od warkotu silników tłokowych jak i odrzutowego myśliwca! Czasem wrażenia dźwiękowe są tak silne, że czujemy wibracje w żołądku! Zatyczki są niezbędne zwłaszcza dla najmłodszych fanów Pokazów.

Zwierzęta

Zabronione jest wprowadzanie na teren Pokazów zwierząt, w trosce o ich dobro.

Ż

Żywność

Obowiązuje zakaz wnoszenia pojemników na płyny lub produkty spożywcze wykonane z twardego materiału, w tym butelek plastikowych (nie dotyczy żywności dla małych dzieci i niemowląt), za wyjątkiem wody w oryginalnie zamkniętych plastikowych butelkach o pojemności do 0,5 litra (1 butelka na osobę).

Air Show 2018 Radom. Orliki przygotowują się do pokazów. Lat...

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
W dniu 23.08.2018 o 13:23, Marek napisał:

Tak było w 2011, 2013, będzie i teraz. Gnidy z PO, PiS i innych partii. Jak widać chciwość jest niezależna od przynależności...Ciekawe jakie będą te "przyzwoite ceny"? 5zł za 1,5l?CBA naprawdę powinno się temu przyjrzeć.

Yebać PiS !
G
Gość

Obawiam się iż Pislamiści coś od,pier,dolą jak zwykle.

r
rain

jutro water show i przelot parasoli i deszczy przeciwdeszczowych

M
Marek

W artykule jest błąd. Regulamin imprezy wskazuje że nie można wnosić butelek powyżej 0.5l.
Nie ma informacji o ograniczeniu ilości wody na głowę.

M
Marek
W dniu 20.08.2018 o 21:19, Maciej napisał:

Zakaz wnoszenia własnej wody. Tym powinno się zająć jakieś CBA. Byłem na wielu pokazach w krajach gdzie jest prawdziwe zagrożenie terroryzmem, pokazy wojskowe z dużą wystawą sprzętu najnowszej generacji i nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zabraniać własnej wody. Nie chodzi o niczyje bezpieczeństwo tylko o nabijanie kasy konkretnemu dystrybutorowi napojów.

Tak było w 2011, 2013, będzie i teraz. Gnidy z PO, PiS i innych partii. Jak widać chciwość jest niezależna od przynależności...

 

Ciekawe jakie będą te "przyzwoite ceny"? 5zł za 1,5l?

CBA naprawdę powinno się temu przyjrzeć.

G
Gość

Jak cię nie stać na wodę to jedź na POradę równości.Tam DAJĄ za darmo.

A
Aneta

BĘDZIE DOBRZE, UDANEJ IMPREZY DLA WSZYSTKICH

M
Maciej

Zakaz wnoszenia własnej wody.

 

Tym powinno się zająć jakieś CBA. Byłem na wielu pokazach w krajach gdzie jest prawdziwe zagrożenie terroryzmem, pokazy wojskowe z dużą wystawą sprzętu najnowszej generacji i nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zabraniać własnej wody. Nie chodzi o niczyje bezpieczeństwo tylko o nabijanie kasy konkretnemu dystrybutorowi napojów.

M
Maciej

Zakaz wnoszenia własnej wody.

 

Tym powinno się zająć jakieś CBA. Byłem na wielu pokazach w krajach gdzie jest prawdziwe zagrożenie terroryzmem, pokazy wojskowe z dużą wystawą sprzętu najnowszej generacji i nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zabraniać własnej wody. Nie chodzi o niczyje bezpieczeństwo tylko o nabijanie kasy konkretnemu dystrybutorowi napojów.

M
Maciej

Zakaz wnoszenia własnej wody.

 

Tym powinno się zająć jakieś CBA. Byłem na wielu pokazach w krajach gdzie jest prawdziwe zagrożenie terroryzmem, pokazy wojskowe z dużą wystawą sprzętu najnowszej generacji i nikomu nie przyszło nawet do głowy, żeby zabraniać własnej wody. Nie chodzi o niczyje bezpieczeństwo tylko o nabijanie kasy konkretnemu dystrybutorowi napojów.

G
Gość

Kk

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3