Aneta Rydz z medalem

/SzS/
Piotr Szewczyk (pierwszy z prawej), płotkarz ZTE Radom zajął 6. miejsce w finale mistrzostw Polski młodzików P. Wojnowski
Z jednym złotym medalem Anety Rydz z ZTE Radom w skoku wzwyż, powrócili lekkoatleci z mistrzostw Polski młodzików. Na 5. miejscu z wynikiem 38,72 metra konkurs rzutu dyskiem ukończyła Beata Malinowska z ULKS Jedlińsk.

W Zamościu rozegrano mistrzostwa Polski młodzików w lekkiej atletyce. Największy sukces odniosła skoczkini wzwyż, Aneta Rydz. Podopieczna Piotra Gosa zapewniła sobie "złoto" skokiem na wysokość 176 centymetrów. Próbowała poprawić własny rekord kraju wśród młodziczek, jednak trzykrotnie strąci-ła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 180 cm.

Natalia Kunz (ZTE), startowała w Zamościu jako jedna z faworytek biegu na 100 metrów z przeszkodami. Legitymująca się drugim wynikiem w kraju w tym sezonie radomianka pobie-gła o niemal pół sekundy wolniej od rekordu życiowego, co dało jej ostatecznie 10. miejsce w konkursie. Do finału biegu na 110 metrów przez płotki awansował klubowy kolega Kunz, Piotr Szewczyk. Z wynikiem 15,92 sek. zajął ostatecznie 6. miejsce. Kolejny z radomian, Daniel Galbarczyk zajął 8. miejsce z cza-sem 6 min. i 4,2 sek. w biegu na 2000 m.

Dobrze zaprezentowali się również zawodnicy ULKS Je-dlińsk, dwukrotnie zajmując piąte miejsca. Beata Malinowska wywalczyła je w konkursie pchnięcia kulą, za próbę na odle-głość 38,72 metra, a Anatol Hupało z czasem 36,87 sek. w bie-gu na 300 m. Jedyny przedstawiciel Olimpu Kozienice, Arka-diusz Miśkiewicz zajął 11. miejsce w chodzie na 5 km.

Wyniki lekkoatletów z naszego regionu, młodziczki:
100 ppł - 10. Natalia Kunz (ZTE Radom) 15,62, 300 m - 17. Martyna Nowak (ZTE), 49,91, 300 ppł - 11. Aleksandra Rędzia (ULKS Jedlińsk) 49,17, dysk - 5. Beata Malinowska (Jedlińsk) 38,72, kula - 9. Malinowska 11,09, skok wzwyż - 1. Aneta Rydz (ZTE) 176; młodzicy: 110 ppł - 6. Piotr Szewczyk (ZTE) 15,92, 300 - 5. Anatol Hupało (Jedlińsk) 36,87, 600 - 9. Dominik Baćmaga 1.27,41, 2000 - 8. Daniel Galbarczyk (obaj ZTE) 6.04,20, chód 5 km - 11. Arkadiusz Miśkiewicz (Olimp Kozienice) 29.57,58.