Czerwona kartka, przepychanki i dużo goli. Takie były żeńskie derby

/SzS/
Weronika Płokita (z lewej) i Aneta Zychla, to wyróżniające zawodniczki swoich zespołów w derbowym meczu, ale tylko ta pierwsza miała powody do radości. Ł. Wójcik
Przepychanki, czerwona kartka, piski na zapełnionych trybunach i dużo goli, to wszystko towarzyszyło derbom pierwszej ligi piłki nożnej kobiet.

Zamłynie ZA Kombud S.A Radom - Czwórka Radom 2:5 (1:1),
Kacprzak 33, Zychla 62 - Nowakowska 25, 58, Adamska 52, Grad 85, Grajko 90.

Zamłynie: Snopczyńska - Kacprzak, Różalska, Kuśmierczyk, Jurczak, Janicka, Witkowska, Nowek (27 Sławińska), Kutera (69 Okrój), Zychla (84Trzos), Marcinkowska (84 Cichońska).

Czwórka: Gielniowska - Adamska, Gierczak, Markowska, Jaworska, Chrzanowska (55 Grad), Zielińska (90 Barańska), Jarosz, Michałowicz (88 Grajko), Nowakowska (88 Stanik), Płokita.

Ten mecz pokazał, że futbol żeński może się podobać. Ponad 300 widzów przyszło na derby Radomia i kto był, ten nie mógł narzekać na brak emocji.

PIERWSZA WYRÓWNANA
Pierwsza połowa była wyrównana. "Luksiary" z Czwórki pierwsze zdobyły bramkę, ale chwile później Klaudia Kacprzak wyrównała. Po zmianie stron zawodniczki Czwórki w krótkim odstępie zdobyły dwa gole. Kiedy Aneta Zychla zdobyła kontaktową bramkę wydawało się, że jeszcze wiele może się wydarzyć, ale końcówka należała już do zawodniczek z Czwórki.

BYŁO NERWOWO

Na murawie momentami było bardzo nerwowo. Bardzo słabo te zawody prowadziła pani sędzia z Lublina, która nie panowała nad tym co się działo. W pewnym momencie panie piłkarki rzuciły się na siebie z rękami, doszło do krótkich przepychanek, a czerwoną kartkę w 78 minucie zobaczyła Beata Janicka zawodniczka Zamłynia.

W innych meczach: FC Katowice II - Podgórze Kraków 3:0, Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 0:3, Wanda Kraków - Starówka Nowy Sącz 0:4, Gol Częstochowa - Rolnik Głogówek 3:2.