Mecz sparingowy. Radomiak Radom - MTK Budapeszt 2:3. Dwa gole Mateusza Radeckiego

Włodzimierz Łyżwa
Mateusz Radecki, strzelec dwóch goli dla Radomiaka.
Mateusz Radecki, strzelec dwóch goli dla Radomiaka. weronika baranowska radomiak.pl
W drugim meczu sparingowym podczas pobytu na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi, Radomiak Radom przegrał 2:3 z MTK Budapeszt (11 drużyna węgierskiej ekstraklasy). Po południu o godzinie 17 (15 czasu polskiego) Radomiak rozegra drugi mecz kontrolny z FC Hradec Kralove (7 miejsce czeska ekstraklasa).

Wyceny piłkarzy Radomiaka Radom. Najdroższy bramkarz Filip Majchrowicz. Wartość jeden milion euro

Radomiak Radom leci na zgrupowanie do Turcji. Na piłkarzy czeka luksusowy hotel i boiska do treningów (Zdjęcia)

Radomiak Radom - MTK Budapeszt 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Mateusz Radecki 17, 1:1 Futacs Marko 22, 2:1 Mateusz Radecki 39 z karnego, 2:2 Matyas Kovacs 47, 2:3 Futacs Marko 72.
Radomiak: Koptas (46 Szpaderski) - Matos, Świdzikowski, Bodzioch, Ebenezer (68 Bogusz) - Wróblewski, Radecki (46 Olejarka), Karwot (80 Zbyszyński), Rhuan - Rondon, Sokół (68 Snopczyński).

W 17 minucie podopieczni trenera Dariusza Banasika wyszli na prowadzenie w tym meczu. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne wrzucił Meik Karwot, tam ona trafiła na głowę Mateusza Bodziocha, który odegrał ją do Mateusza Radeckiego, który także strzałem głową skierował futbolówkę do siatki.
Węgrzy szybko wyrównali po strzale z woleja z 16 metrów. W 39 minucie Dominik Sokół wywalczył rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Mateusz Radecki.
W ostatniej akcji pierwszej połowy, bramkarz Wiktor Koptas wygrał pojedynek sam na sam z jednym z graczy MTK.
Początek drugiej połowy zły dla Radomiaka. Węgrzy wyrównali już w 47 minucie, a w 72 minucie strzelili jak się okazuje zwycięskiego gola.
Ponad godzinę w meczu z MTK zagrał testowany Nigeryjczyk Prince Okezie Ebenezer na swojej nominalnej pozycji lewego obrońcy.
Patrząc na skład Radomiaka, w drugim piątkowym meczu z czeską drużyną zagra wyjściowy ligowy skład, tylko raczej poza bramkarzem Filipem Majchrowiczem, który po urazie kostki tylko trenuje.