Sukces i euforia! Piłkarki ręczne APR Radom w najlepszej ósemce w Polsce. Kibicowałeś? Znajdź się na zdjęciach!

Sylwester Szymczak
Trener Rafał Banaczek był bardzo szczęśliwy
Trener Rafał Banaczek był bardzo szczęśliwy Sylwester Szymczak
Hala UTH w Radomiu, w niedzielne popołudnie eksplodowała. Piłkarki ręczne APR Prezero Radom wygrały z Gnieznem i wywalczy awans do najlepszej ósemki juniorek w Polsce.

Ćwierćfinałowy turniej od piątku do niedzieli odbywał się w Radomiu, w hali Uniwersytetu TH w Radomiu, przy ul. Chrobrego 29. Radomianki już wcześniej pokonały długą drogę, aby znaleźc się w doborowym gronie. Nawet grając u siebie nie były faworytkami, ale pokazały wielką klasę i niezwykłą ambicję.

W pierwszym meczu przegrały różnicą jednej bramki ze Szczypiorniakiem Gdańsk. Goniły wynik, ale zabrakło czasu. W sobotę w świetnym stylu pokonały Kraśnik. Do pełni sukcesu potrzebne było zwycięstwo niedzielne z bardzo mocną ekipą z Gniezna. Początek był wyróznany, ale do stanu 9:8. Na przerwę radomianki schodziły z przewagą trzech goli. Tuż przerwie urosła ona nawet do siedmiu bramek, ale przyjezdne nie poddały się i trzy minuty przed końcem zrobiło się 20:18. Na szczęście dwa szybko zdobyte gole ostudziły zapędy rywalek z Gniezna i APR wygrał 23:21.