Tymex Liga Okręgowa. Walka o bezpośredni awans do 5. ligi. KS Warka gromi beniaminka. Proch odpowiada trzema punktami

Maciej Kwiatkowski
Zespół KS Warka, po ubiegło tygodniowej porażce, wraca na właściwe tory. Wiceliderzy wygrali na wyjeździe>>>KS Warka
W hicie ostatniej kolejki KS Warka uległa Prochowi Pionki i to goście są samodzielnym liderem rozgrywek. W sobotę zespół z Pionek podejmie Centrum Radom. Za to KS Warka nie dała szans Wulkanowi Zakrzew, triumfując różnicą trzech goli.

Tymex Liga Okręgowa, 26. kolejka:

Już tylko pięć kolejek pozostało do zakończenia rozgrywek radomskiej okręgówki. Wciąż nie wiemy, kto zostanie mistrzem i uzyska bezpośredni awans do Decathlon 5. ligi oraz kto będzie wiceliderem i zagra w barażach. Nieznany jest także los spadkowiczów. Kto wie, czy po tej serii gier odpowiedzi poniekąd zostaną przybliżone?

Tak relacjonowaliśmy 25. kolejkę TLO:

Mecze 26. kolejki

Wulkan Zakrzew-KS Warka 1:4 (0:2)
Bramka: Pilarek dla Wulkana.

Walczący o utrzymanie Wulkan w 25. kolejce sprawił niespodziankę remisując w Grójcu z Mazowszem. Za to KS Warka uległa Prochowi i straciła miano lidera rozgrywek. Mimo to, goście byli faworytami sobotniego meczu w Golędzinie, bowiem u siebie rozgromili zakrzewian aż 7:0. Tym razem na wyjeździe obie drużyny zdobyły pięć goli, ale cztery z nich padło łupem walczących o awans zawodników z Warki.

Proch Pionki-Centrum Radom 2:0 (0:0)
Bramki: Kubryn, Szczepański.

Do przerwy zanosiło się na niespodziankę, bowiem goli w Pionkach zabrakło. Na szczęście dla fanów miejscowej drużyny, już w 48 minucie Cezary Kubryn zmusił do kapitulacji golkipera Centrum. Pomocnik wykorzystał podanie od Michała Kucharczyka. Od tego momentu zespół z Radomia postawił wszystko na jedną kartę, chcąc doprowadzić do remisu. Taka taktyka spowodowała, że podopieczni Sylwestra Sokoła się otworzyli, co w 80 minucie wykorzystali liderzy tabeli. Otóż bramkę na 2:0 uzyskał Mateusz Szczepański, zamykając podanie od Emila Więcka.

Radość zawodników Prochu, po triumfie nad Centrum Radom

Orzeł Wierzbica-Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 0:3 (0:1)
Bramki: Laskowski, Martynenko, Lytvyn (karny).

Jodła Jedlnia-Letnisko-Królewscy Jedlnia 4:1 (2:1)

Zodiak Sucha-Mazowsze Grójec 3:2 (1:2)
Bramki: Lisiewski, Wielgus, Wójcik - Wątorski, Złoch.

Polonia Iłża-Gracja Tczów 1:2 (0:1)
Bramki: Kozera - Korcz (karny), Szczepanik.

Szydłowianka Szydłowiec-Powiślanka Lipsko 0:1 (0:0)
Bramka: Gąsior
Szydłowianka: Jakub Karyś, Jakub Niewola, Jakub Kumoch, Cezary Zieliński, Michał Matusiewicz, Bartek Kozicki (Michał Duda), Wiktor Sadza, Dawid Pawelec, Dawid Glibowski (Adrian Minda) Adrian Cieśla (Adam Hamera) Jan Szymański.

- Przegrywamy pierwszy mecz na własnym boisku o ligowe punkty od 26 maja ubiegłego roku - głosił komunikat ze strony Szydłowianki. Katem miejscowych okazała się czwarta w rozgrywkach Powiślanka Lipsko.

Akcja I Jastrzębia-KS Błotnica Stara 2:1 (0:0)