1. liga piłkarzy ręcznych. AZS UJK Kielce napędził trochę strachu faworytowi [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski/nowiny24.pl
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Orlen Upstream SRS Przemyśl wygrał z AZS UJK Kielce.

Orlen Upstream SRS Przemyśl - AZS UJK Kielce 32:25 (16:12)
AZS UJK: Drożd - Bernacki, Boszczyk, Wacek, Stępnik 1, Szafarczyk 3, Siedlarz 7, P. Bysiak, Goliszewski 2, Sornat 1, Wójcik, Pawłowski, Zdziech 6 (4), P. Bysiak 5.

Zwycięstwo trzeciej drużyny w tabeli było wyraźne, ale kielczanie w końcówce meczu trochę postraszyli faworyta, zbliżając się na różnicę dwóch bramek.

Przemyślanie zaczęli spotkanie zdecydowanie lepiej, wykorzystywali każdy błąd rywala w obronie i w ataku, w 8 minucie wygrywali 6:1. Potem "akademicy" poukładali grę i zaczęli odrabiać straty. W 17 minucie doprowadzili do wyniku 9:7, ale potem stracili trzy bramki z rzędu.

Druga połowa długo przebiegała pod wyraźne dyktando Orlenu Upstream SRS. W 43 minucie zespół z Przemyśla prowadził już 25:17. Jednak od tego momentu nastąpił renesans w grze gości. Dobrze zaczął bronić Ignacy Drozd (po kontuzji Kacpra Pyrki został on jedynym bramkarzem AZS UJK, w razie potrzeby w Przemyślu w bramce miał się pojawiać ... trener naszego zespołu, Tomasz Błaszkiewicz), poprawiła się defensywa, a w ataku zawodnicy z Kielc zaczęli wykorzystywać to, że przeciwnik już chyba poczuł się zwycięzcą meczu. W dodatku grający trener przemyślan, Michał Kubisztal, dostał czerwoną kartkę za dyskusje z sędzią. W 53 minucie AZS UJK doprowadził do wyniku 26:24 i zasiał niepewność wśród zawodników Orlenu Upstream. Jeszcze w minutę później gospodarze prowadzili tylko 27:25, ale do końca spotkania już tylko oni zdobywali gole.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani