1. liga piłkarzy ręcznych. Kiepska pierwsza połowa KSZO, bardzo dobra druga. Ostrowczanie piąci w lidze

Dawid Łukasik
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Padwa Zamość wygrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Padwa Zamość - KSZO Ostrowiec Św. 32:30 (23:14)
KSZO: Piątkowski, Kijewski, B. Sieniek - Grabarczyk, Chmielewski 1, Tkaczyk 1, Jeżyna 6 (2), Cukierski, Kogutowicz 4, Grabowski 6 (3), Granat, Jędrzejewski 1, Włoskiewicz 6, Ćwięka, Wojkowski 5, Jagiełło.

Zespół z Ostrowca przegrał w Zamościu z drugą w tabeli Padwą i zakończył sezon na piątym miejscu, w ostatniej kolejce wyprzedzony przez AZS UJK Kielce. O porażce drużyny trenera Tomasza Radowieckiego zadecydowała wysoko przegrana pierwsza połowa.

KSZO zagrał w niej bardzo źle, szczególnie w pierwszej fazie. Ostrowczanom nie wychodziło nic i zamościanie w 7 minucie prowadzili 6:0, a w 11 - 9:1. Goście otrząsnęli się w przerwie i po niej to była już zupełnie inna drużyna. Poprawiło się wszystko - od gry w obronie, przez organizację gry w ataku, do skuteczności. W efekcie nasi szczypiorniści odrabiali straty. Od stanu 25:16 w 37 minucie KSZO zdobył osiem bramek z rzędu i w 49 minucie przegrywał tylko jednym golem. W 56 minucie, po golu Bartosza Kogutowicza był remis 28:28. Przyjezdni jeszcze dwa razy doprowadzali do wyrównania. Przy stanie 31:30 dla Padwy ich trener wziął czas, ale akcja nie wyszła jak zaplanowano i Padwa zdobyła gola decydującego o jej zwycięstwie.