1. liga piłkarzy ręcznych. Porażka KSZO Odlewni Ostrowiec z Orlenem Wisłą II Płock [ZDJĘCIA]

MAJ
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Orlenem Wisłą II Płock.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Orlen Wisła II Płock 23:24 (10:14)

KSZO Odlewnia: Kijewski, Piątkowski, Baran - Grabowski 3, Rusin 1, Cukierski 1, Kogutowicz, Włodarski 3 (1), Pawlik, Włoskiewicz 9 (1), Zielonko, Kowalczyk 4, Hubka 2. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 8 min. Karne: 2/4.

Orlen Wisła II: Kozłowski, Rybicki – Fuksiński, 7, Lemanowicz 5, Ciećwierz 2, Goleniewski 2, Tartas 2, Glinka 1, Jankowski 1, Mierzwicki 1, Wawszczak 1, Brzeziński, Dybiec oraz Helwak, Sowul. Trener: Krzysztof Kisiel.

Kary: 10 min. Karne: 5/6.

Sędziowali: Maciej Karwowski i Mirosław Kowalski. Widzów: 300.

Piłkarze KSZO Odlewni przegrali mecz z rezerwami Orlenu Wisły Płock bardzo pechowo i na pewno w tym meczu zasłużyli na lepszy wynik. Wojownicy zagrali bardzo ambitnie i walczyli o każdą piłkę. Szczególnie druga część spotkania mogła się podobać.

Nasi szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia i wszystko wskazywało na to, że bardzo szybko w tym meczu odskoczą zespołowi z Płocka. Niestety, po kwadransie gry Wojownicy przegrywali 5:6 i do końca pierwszej części meczu na prowadzeniu były rezerwy Orlenu Wisły. Zawodnicy KSZO sprawiali wrażenie mało skoncentrowanych. Pod koniec pierwszej połowy zmniejszyli tylko straty i ze stanu 7:13 doprowadzili do rezultatu 10:14.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra zawodników KSZO. Widać było koncentrację i zaangażowanie w grę. Niestety, mimo iż KSZO wygrał drugą połowę, to przegrał cały mecz. W tej części gry młodzi płocczanie cały czas utrzymywali kilkubramkową przewagę – od 12:17 w 36 min. do 19:22 w 51 min. Bardzo dobrze w bramce zagrał Kasper Kijewski, który obronił kilka akcji sam na sam. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. W 56 min. nasi szczypiorniści przegrywali już jedną bramką, wydawało się, że są w stanie odrobić straty. Ale Wojownikom zabrakło szczęścia i skuteczności. Z wyniku 21:22 zrobiło się 21:24. W ostatnich dwóch minutach KSZO zdobył dwie bramki, ale naszemu zespołowi zabrakło już czasu, by zmienić niekorzystny rezultat.

Po meczu powiedzieli

Krzysztof Kisiel, trener Orlen Wisły II Płock- Na pewno cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Obecnie mój zespół składa się z młodych zawodników, którzy często popełniają proste błędy w grze. Bez tych błędów stuprocentowe okazje, które mieliśmy, zapewne kończyłyby się zdobyciem bramek i wynik byłby lepszy. Bez wątpienie bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz gospodarzy. Ja się cieszę, że moi zawodnicy wytrzymali presję i „dowieźli' zwycięski wynik do końca meczu.

Tomasz Radowiecki, trener KSZO Odlewni: - Gratuluję zwycięstwa zespołowi z Płocka, a ja jestem dumny z mojego zespołu za grę w drugiej części meczu. Chyba w tym meczu za bardzo chcieliśmy zwyciężyć. W pierwszej połowie zagraliśmy za mało skoncentrowani. W drugiej części meczu było już lepiej i zagraliśmy bardzo zmobilizowani. Drugą połowę wygraliśmy, ale mecz trwa 60 minut.