Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

160 mieszkańców powiatu ostrowieckiego weźmie udział w warsztatach z autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem i świadomości ekologicznej

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Umowę o dofinansowaniu zadania podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyła radna Sejmiku Województwa Magdalena Zieleń i Katarzyna Kubicka dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.
Umowę o dofinansowaniu zadania podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyła radna Sejmiku Województwa Magdalena Zieleń i Katarzyna Kubicka dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, Bodzechowa i Kunowa skorzystają ze wsparcia w postaci warsztatów autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, świadomości ekologicznej, umiejętności społecznych, oferowanych przez Fundację Akademia Inicjatywy i Rozwoju. Fundacja realizować będzie projekt pod nazwą “Ścieżki możliwości. Poznajemy świętokrzyskie”, na którego realizację otrzymała pomoc finansową z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowę o dofinansowaniu zadania podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik.

160 mieszkańców powiatu ostrowieckiego weźmie udział w projekcie

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, Bodzechowa i Kunowa skorzystają ze wsparcia w postaci warsztatów autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem, świadomości ekologicznej, umiejętności społecznych, oferowanych przez Fundację Akademia Inicjatywy i Rozwoju. Fundacja realizować będzie projekt pod nazwą “Ścieżki możliwości. Poznajemy świętokrzyskie”, na którego realizację otrzymała pomoc finansową z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Umowę o dofinansowaniu zadania podpisali marszałek województwa Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyła radna Sejmiku Województwa Magdalena Zieleń i Katarzyna Kubicka dyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z projektu skorzysta 160 osób dorosłych, seniorów i osób wykluczonych społecznie, z gmin: Bodzechów, Kunów i Ostrowiec Świętokrzyski.

W ramach projektu przewidziano blok edukacyjny pod nazwą “Świętokrzyskie umiejętności”, w ramach którego odbędą się warsztaty radzenia sobie ze stresem, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów oraz autoprezentacji. Zaplanowane w projekcie warsztaty “Eko-szansa” będą miały na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej uczestników projektu - na przykładzie ogrodnictwa ekologicznego jako nowego źródła dochodu.

Natomiast zajęcia projektowe pod hasłem “Smart senior w świecie nowoczesnych technologii” to grupowe oraz indywidualne kursy z zakresu obsługi smartfona i komputera, których efektem będzie umiejętność wykorzystania narzędzi cyfrowych w codziennym życiu, np. do załatwiania spraw urzędowych, zakupów, płatności, kontaktu z bliskimi.

– Szczególne wsparcie przewidziano dla mieszkańców ostrowieckich osiedli Gutwin i Częstocice

– powiedziała wicemarszałek Renata Janik. – Będą to spotkania z doradcą zawodowym, warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, krawieckie oraz z zakresu autoprezentacji i zakładania organizacji pozarządowych.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim, do końca 2025 roku. Wysokość wsparcia ze środków unijnych na jego realizację to około 614 tysięcy złotych.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie