16-letni Staszek Wojtasik z Jędrzejowa trzeci w swojej kategorii w najtrudniejszym amatorskim wyścigu kolarskim w Zakopanem

OPRAC.:
Aleksandra Boruch
Staszek Wojtasik z Jędrzejowa zadebiutował w amatorskim wyścigu kolarskim Tatra Road Race rozgrywanym w Zakopanem. 16-latek zajął 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej. archiwum prywatne
Uczeń drugiej klasy liceum w zespole szkół imienia "Konarskiego" w Jędrzejowie, a także zawodnik Jędrzejowskiego Klubu Kolarskiego - Staszek Wojtasik wziął udział w najtrudniejszym amatorskim wyścigu kolarskim rozgrywanym w Polsce - Tatra Road Race w Zakopanem. 16-latek w swojej kategorii wiekowej zajął 3 miejsce.

Udany debiut jędrzejowianina - 16-letniego Stanisława Wojtasika w amatroskim wyścigu kolarskim Tatra Road Race, który odbył się 11 września 2020 roku w Zakopanem.

Staszek reprezentując Jędrzejowski Klub Kolarski ukończył wyścig na wysokim 87 miejscu, wśród 285 startujących, natomiast w swojej kategorii wiekowej M1- 16-18 lat, zajął wysokie 3 miejsce.

Staszek jest uczniem drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół numer 1 imienia księdza Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie.

Tatra Road Race - jest najtrudniejszym wyścigiem szosowym dla amatorów. Każdy kto podejmuje wyzwanie i staje na starcie, przez długi czas wspomina jak było ciężko i pięknie. Każdy kto chce spróbować swoich sił w górach znajdzie dla siebie odpowiedni dystans: HARD-FUN na 56-kilometrowej trasie z 1570 metrowym przewyższeniem, oraz HELL-PRO, na którym czeka odpowiednio 126 kilometrów i 3370 metrów przewyższenia.