2 liga koszykówki. Wysoka porażka AZS UJK Kielce z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski

Damian Wiśniewski
W meczu 27 kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki zawodnicy AZS UJK Kielce przegrali we własnej hali z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski różnicą 19 punktów.

AZS UJK Kielce - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 66:85
Kwarty:
15:23, 19:24, 17:16, 15:22
AZS UJK: Jagiełło 3 (1x3), Medini 5, Lesisz 1, Osiakowski 8, Życzkowski 17, Gaca, Lis 15 (1x3), Czapla, Malesza 4, Grad 2, Strojek 2, Nowik 9.
Tur: Zygmunciak 19 (2x3), Wróblewski 11 (2x3), Tradecki 6 (2x3), Giżyński 4, Szwedo 2, Bębeniec 7 (2x3), Grigoruk, Kuczyński 15, Lewandowski 12 (3x3), Milewski 3, Weres 2, Marczuk 4.

W meczu z trzecią siłą grupy B drugiej ligi AZS UJK Kielce starał się nawiązać wyrównaną walkę, ale przeciwnik był lepiej dysponowany i już po pierwszej połowie prowadził różnicą 13 punktów. W trzeciej kwarcie kielczanie nieco zniwelowali swoją stratę, ale ostatecznie przegrali.

W zespole z Kielc najskuteczniejszy był Oskar Życzkowski, który rzucił 17 punktów. Zanotował on również sześć zbiórek - taką samą liczbę uzyskał Patryk Lis, a najwięcej, siedem, miał Mohamed Youssef Medini.

W zespole gości zagrało trzech byłych zawodników AZS UJK: Jakub Lewandowski, Przemysław Zygmunciak, Michał Szwedo.