2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz pokonała rezerwy PGE VIVE Kielce

Sławomir Stachura
W meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z PGE VIVE II Kielce.

Wisła Sandomierz - PGE VIVE II Kielce 31:25 (15:12)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Solon 4, Białkowski 4 (1), Rusin 3 (1), Sadecki 2, Anwajler 1, Szklarski, Dusak 5, Cupisz 8, Werstler 4.

PGE VIVE II: Wałach, Wodecki - Urbanowski 5 (5), Krawczyk 2, Fąfara 2, Murzec 3, Wójcik 3, Kordos 1, Gala 2, Mazur 1, Cender 2, Szaniawski, Włodarski 1, Cieszkowski 2, Zdziech 1, Radomski.

Pierwsze 20 minut należało do gospodarzy, których obrona dawała sobie radę z wybieganymi, młodymi zawodnikami z Kielc. Wisła systematycznie budowała przewagę - w 8 minucie było 5:2, w 16 - 10:5, w 22 - 13:7. Końcówka tej części gry to jednak bardzo dobra gra rezerw mistrzów Polski, które w 30 minucie zmniejszyły straty do dwóch bramek (14:12).

W drugiej połowie sandomierzanie prowadzili w miarę bezpieczną róznicą bramek, najniżej trzema golami, ostatni raz taki wynik widniał na tablicy w 44 minucie (22:19).