Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

20 pracowników i 16 pacjentów kieleckiej Onkologii zakażonych koronawirusem. Wstrzymane przyjęcia

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
archiwum
Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u blisko 20 pracowników i 16 pacjentów, Kliniki Urologii i Otolaryngologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach wstrzymują przyjęcia.

Od środy, 11 listopada, zostały wstrzymane do odwołania przyjęcia pacjentów do leczenia stacjonarnego w Klinice Urologii oraz Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w związku z potwierdzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u personelu i pacjentów tych klinik. Poradnie: Urologiczna i Otolaryngologiczna pracują w trybie normalnym.

Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u blisko 20 pracowników i 16 pacjentów w obydwu tych klinikach wdrożono procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego – zgodnie z zaleceniami Zespołu Kontroli Zakażeń ŚCO, przeprowadzono dezynfekcję, powiadomione zostały służby sanitarne. Zakażeni pracownicy zostali skierowani na izolację domową.

Pacjenci Kliniki Urologii, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, zostali przekazani do oddziału urologii Szpitala w Czerwonej Górze oraz do izolatorium w Busku – Zdroju, a dwóch poddaje się izolacji w warunkach domowych.

W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi część zakażonych pacjentów została przekazana do oddziału otolaryngologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, pozostali chorzy z potwierdzonym zakażeniem oraz pacjenci, którzy mieli kontakt z zakażonymi, zostali odizolowani w doraźnie wydzielonym w klinice oddziale covidowym.

Bez zmian działa Poradnia Urologiczna. Jak informuje doktor Jarosław Jaskulski, kierownik Kliniki Urologii w poradni będą realizowane porady i teleporady oraz przeprowadzane będą pomniejsze zabiegi możliwe do wykonania w tych warunkach, na przykład wymiana cewników, kontrola nefrostomii, urertrocystoskopia, i tym podobne.

Normalnie funkcjonuje również Poradnia Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi, gdzie będą udzielane porady i wykonywane zabiegi w trybie 1-dniowym. Funkcjonowanie Klinik zostanie wznowione po 20 listopada, jeśli tylko pracownicy powrócą do zdrowia, a testy molekularne wykluczą zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe kliniki, działy i zakłady Świętokrzyskiego Centrum Onkologii pracują w trybie normalnym.

Od kilku tygodni sukcesywnie zwiększa się odsetek testów molekularnych potwierdzających zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykonywanych w Laboratorium Wirusologii Molekularnej Zakładu Diagnostyki Molekularnej Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. We wrześniu na około 200-250 badań wykonywanych dziennie wyniki dodatnie miało 5 procent testów. Obecnie wyniki dodatnie ma już 25 procent z dziennej liczby testów. Laboratorium Wirusologii Molekularnej kieleckiej Onkologii wykonuje badania na potrzeby pacjentów i pracowników Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz Szpitala MSWiA , Szpitala w Końskich i Szpitala w Opatowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie