3 liga. Kolejne zwycięstwo piłkarzy ŁKS Probudex Łagów w rundzie wiosennej. Pokonali Koronę Rzeszów 2:0. Zobacz zdjęcia

Jaromir Kruk
Piłkarze ŁKS Probudex Łagów w meczu trzeciej ligi wygrali z Koroną Rzeszów 2:0. Bramki zdobyli Michał Mydlarz w 52 minucie i Kamil Orlik w 77 minucie.

ŁKS Probudex Łagów – Korona Rzeszów 2:0 (0:0)
Bramki: Michał Mydlarz 52, Kamil Orlik 77.
ŁKS: Lipiec – Szymocha, Rogala, Dani Jodar – Cichocki, Waniek (85 Gierczak), Mydlarz (78 Mianowany), Seweryn – Orlik (78 Bielka), Zachara (78 Piróg), Imiela (85 Słabosz).
Korona: Pawlus – Kardyś, Persak, Kocój, Rygiel, Kalisz – Kałaska, Maślany (87 Wiktor), Karwacki (87 Kowal), Galara (70 Nieckarz) – Piątek.
Żółte kartki: Dani Jodar, Orlik – Rygiel, Kardyś, Kałaska.
Sędziował: Michał Wasil.
Widzów: 150.

Gospodarzy dużo wysiłku kosztowało odśnieżenie boiska, ale dali rady i mecz doszedł do skutku. Od początku mógł się podobać. ŁKS dominował, ale Korona odgryzała się głównie po stałych fragmentach. Paweł Lipiec musiał się wykazać gdy próbował go zaskoczyć Paweł Piątek. Dużą klasę przy główce Krystiana Szymochy pokazał Paweł Pawlus. Przed przerwą próbowali jeszcze Michał Mydlarz i Adam Imiela. Gra ŁKS mogła się podobać, ale Korona się odgryzała, a Lipca tuż przed przerwą zatrudnił Sebastian Kocój. – Z gry możemy być zadowoleni, szkoda tylko, że nic nie wpadło do siatki Korony – przyznał przed drugą odsłoną Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS. Piłkarze wysłuchali jego próśb i w 52 minucie po zagraniu aktywnego Kamila Orlika Michał Mydlarz dał prowadzenie gospodarzom.

Potem w słupek trafił Krystian Szymocha, a odzwierciedleniem przewagi ŁKS był drugi gol, uzyskany po składnej zespołowej akcji. W jej finalnej fazie Piotr Cichocki dograł Orlikowi, a ten nie dał szans Pawlusowi. – Cała drużyna zagrała bardzo dobrze – powiedział Adam Imiela. W tym roku ŁKS Probudex Łagów wywalczył 10 punktów w 4 meczach, w trzech z nim nie tracił gol. Ekipa Pietrzykowskiego to już poważny kandydat do awansu do drugiej ligi, ale każdy w niej twardo stąpa po ziemi. – Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i już myślimy o kolejnych spotkaniach. Idziemy do przodu, a ja coraz lepiej czuje się w zespole ŁKS Probudex Łagów – dodał Orlik.