3 liga. Piłkarze Korony II Kielce przegrali derbowy mecz z KSZO 1929 Ostrowiec 0:3 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jaromir Kruk
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec byli dużo lepszym zespołem i zasłużenie wygrali z Koroną II Kielce 3:0. Fot. Dorota Kułaga
W trzecioligowych derbach rozegranych w Kielcach, Korona II przegrała z KSZO 1929 Ostrowiec 0:3.

Zobaczcie bramkę KSZO 1929 z rzutu karnego

Korona II Kielce – KSZO Ostrowiec 0:3 (0:2)
Bramki: Szymon Stanisławski 16 z karnego, 83, Konrad Zaklika 44.
Korona II: Osobiński 6 – M. Kiełb 4, Kośmicki 4, Michał Dziubek 2 (46 Świtowski), Cukrowski 4 – Michał Zawadzki 5, P. Lisowski 5 – Więckowski 4 (64 R. Turek), Bielka 4, Zwoźny 4 (35 Konstantyn 4) – Piróg 4 (64 Strzeboński 3).
KSZO 1929: Lipiec 6 – Kraśniewski 6 (76 Szydłowski), Mężyk 6, Zając 6, Persona 8 (87 Ziółkowski) – Paluch 6 (87 J. Chrzanowski), Partyka 6 (87 Szymański), Zaklika 6 (64 P. Kaczmarek), Bayramov 6, Nowak 6 – Stanisławski 7
Żółte kartki: Kiełb, R. Turek – Partyka, Ziółkowski
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).

Obie drużyny potrzebowały wygranej jak ryba wody. KSZO chciał się zrehabilitować za porażkę z Jutrzenką 2:3, rezerwy Korony za blamaż z Podlasiem Biała Podlaska (0:3). Już w 2 minucie dwie dogodne okazje miał Adrian Bielka, ale w pierwszym przypadku jego strzał sprzed bramki wybił rywal, w drugim główkował nad poprzeczką. Goście objęli prowadzenie z karnego (wykorzystał go sam faulowany Szymon Stanisławski. Potem błyszczał Tomasz Persona, w 38 minucie po jego kapitalnej bombie piłka odbiła się od poprzeczki bramki Korony. W 44 minucie Jakub Osobiński musiał wyciągać piłkę z sieci po główce Konrada Zaklika, a asystował z rogu Persona. Po przerwie starania miejscowych nie przynosiło efektu, a KSZO po zmarnowaniu rzutu karnego (Stanisławski w 50 – obrona Osobińskiego) i strzale w słupek Michała Palucha (67) zdołało zdobyć trzeciego gola. Podopieczni Tadeusza Krawca byli w przekroju całego spotkania zdecydowanie lepsi.