47 uczestników IV Zimowej Przeprawy Wisły Wpław w...

  47 uczestników IV Zimowej Przeprawy Wisły Wpław w Sandomierzu. Morsom nie przeszkodził śnieg i zimny wiatr

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Morsy z Rzeszowa po wyjściu z wody.
  1/43
  przejdź do galerii

  Morsy z Rzeszowa po wyjściu z wody. ©Klaudia Tajs

  Aż 47 uczestników odważyło się wejść do Wisły w Sandomierzu i przepłynąć 400 metrów w ramach IV Zimowej Przeprawy Wisły. Po wyjściu na brzeg każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, a potem ogrzał się w saunie na kółkach. Pływające morsy zapowiedziały, że za rok znowu przyjadą, aby zimą pokonać Wisłę.
  Zbiórkę zawodników zorganizowano na Bulwarze Piłsudskiego. Morsy reprezentowały południową i wschodnią Polskę. Był Rzeszów, Kraków, Kraśnik, Tarnobrzeg, Lublin, Stalowa Wola i Sandomierz, który z roku na rok jest coraz liczniej reprezentowany.
  Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu, główny organizator wydarzenia, przyznał, że zawodnikom sprzyjały idealne warunki atmosferyczne. Temperatura powietrza w sobotę wynosiła zero stopni, a woda w Wiśle miała dwa stopnie. Uczestnikom i licznie przybyłym osobom kibicującym towarzyszyła także słoneczna pogoda.

  Dyrektor Wierzbicki dodał także, że tegoroczna impreza ma wyjątkowy wymiar. - Wydarzenie stanowi memoriał, podczas którego zawodnicy uczcili pamięć o Andrzeju Ratymirskim, który zmarł w zeszłym roku - przypomniał Piotr Wierzbicki. - Przed odprawą członkowie Klubu Morsów "Sopelek" z Rzeszowa złożyli przy budynku na Bulwarze Piłsudskiego pamiątkowy wieniec. Była także minuta ciszy i wspomnienia. Są z nami przyjaciele pana Andrzeja, którzy przygotowali dla wszystkich pokaz psich zaprzęgów. Towarzyszy nam dużo, pozytywnych emocji.

  Wacław Szuberla z zarządu rzeszowskiego Klubu Morsów "Sopelek" powiedział, że udział jego i innych morsów z Rzeszowa to kolejny etap doświadczeń, po tym, jak w zeszłym roku utracili swojego przyjaciela. - Postanowiliśmy kontynuować to dzieło bez względu na okoliczności, które sprawiają, że człowiek staje się mocniejszy - mówił Wacław Szuberla. - Po każdym upadku idziemy dalej. Jesteśmy mocniejsi i silniejsi. Nie odpuszczamy morsowania, a zwłaszcza przepływania Wisły w Sandomierzu.

  Z Bulwaru Piłsudskiego zawodnicy przepłynęli motorówkami na drugi brzeg Wisły w pięcioosobowych zespołach. Następnie po przepłynięciu 400 metrów byli hucznie i gorąco witani na drugim brzegu Wisły. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal. W gronie gratulujących był także burmistrz Sandomierza Marcin Marzec, który przyznał otwarcie, że na razie jest obserwatorem zmagań, ale nie wykluczone, że może w przyszłości zamoczy się w zimnej wodzie i dołączy do grona tych, którzy zachęcają go do morsowania. - Mój przyjaciel Marcin Sykucki płynął dziś i przyjechałem, aby wręczyć mu medal - powiedział Marcin Marzec. - Nie mówię, że w przyszłym roku będę już pływał, ale może zdecyduję się wejść do wody.

  Burmistrz Marzec nie krył zaskoczenia z tak dużej liczby uczestników i pozytywnie zakręconych pasjonatów. - Może jest to pomysł, aby także zimą Sandomierz rozwijał się turystycznie - dodał burmistrz.

  Imprezą towarzyszącą był pokaz psich zaprzęgów i możliwość przejechania się zaprzęgiem. Chętnych nie brakowało.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce