MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Agnieszka Rogalińska starosta ostrowiecki bez tajemnic. Lubi czytać książki, kocha zwierzęta

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Jaka jest starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska? Zobaczcie na kolejnych zdjęciach
Jaka jest starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska? Zobaczcie na kolejnych zdjęciach archiwum prywatne Agnieszki Rogalińskiej
Agnieszka Rogalińska została wybrana na starostę ostrowieckiego. Z pracą w samorządzie związana jest od wielu lat. Od 2014 roku jest radną Rady Powiatu Ostrowieckiego. W wyborach samorządowych w 2024 roku uzyskała najwyższy procentowy wynik głosów 23,4 procent. Prywatnie lubi czytać książki i kocha zwierzęta.

Agnieszka Rogalińska starosta ostrowiecki bez tajemnic

Agnieszka Rogalińska urodziła się 11 listopada 1967 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Jestem stąd… Ostrowiec Świętokrzyski to moje miasto. Miasto, które kocham i miejsce, z którego wyrosły moje korzenie. Pochodzę z wielopokoleniowej, hutniczej rodziny z tradycjami. Lubię ludzi, a praca z nimi sprawia mi przyjemność i ogromną satysfakcję. Tę pracę postrzegam jako służbę – mówi o sobie.

Najbliższą rodziną są dla niej syn Radosław i synowa Agata. Lubi także spotkania z młodszym bratem. Cała rodzina razem chętnie spędzają czas w towarzystwie swoich czworonożnych pupili.

Jest bardzo dumna ze swego syna Radosława. - Cieszę się, że jako matka jedynaka, nie osaczyłam syna swoją miłością. Wyznaję zasadę, że dziecko ma się dla świata, nie dla siebie. Radek to świetny facet, z rozbudzoną ideą pomocy innym, niezwykłym poczuciem humoru i celnymi ripostami. Zaufanie i rozmowa to dla nas podstawa - zawsze jest na nią czas. I bardzo to pielęgnuję – podkreśla Agnieszka Rogalińska.

Ważne miejsce w jej życiu zajmuje adoptowana sunia Coco, z którą pani starosta bardzo lubi spędzać czas. Często można ją spotkać na spacerze właśnie z Coco, która również swej pani towarzyszy w niektórych imprezach.

Zobaczcie galerię prywatnych zdjęć Agnieszki Rogalińskiej

Agnieszka Rogalińska zainteresowania

Starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska podkreśla, że zainteresowań ma sporo. Kocha zwierzęta, stąd bardzo lubi spacery ze wspomnianą Coco.

Lubi też czytać książki, o różnej tematyce. Chętnie podróżuje, po całej Polsce. Lubi poznawać nowe miejsca ale najchętniej wraca na Mazury i polskie morze, gdzie od lat ma swoje ulubione destynacje.

Można ją spotkać także na stadionie miejskim, gdzie wspólnie z przyjaciółmi mocno kibicuje drużynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Agnieszka Rogalińska o zadaniach na kadencję 2024-2029

Starosta Agnieszka Rogalińska mówi, że zadań i wzywań przed powiatem jest wiele. Dodaje, że dużo jest także pomysłów.
- Wyzwań jest wiele i mamy też wiele pomysłów, lecz potrzeba nam trochę czasu, aby się w tę pracę nieco wdrożyć. To nie są dla nas zagadnienia całkiem nowe, bo już w poprzedniej kadencji uczestniczyliśmy w pracach zarządu powiatu. Jednak co innego jest być członkiem zarządu, a co innego przewodniczyć temu zarządowi. Na pewno jesteśmy w innym miejscu i zdecydowanie lepszej sytuacji niż 5,5 roku temu. W lepszej sytuacji jest powiat ostrowiecki. W poprzedniej kadencji zrobiliśmy bardzo dużo, aby powiat był w takiej formie, jak teraz i była to bardzo ciężka praca – mówi pani starosta.

Zauważa, że podjęte przed laty decyzje stanowią bardzo dobry fundament do budowania lepszego jutra powiatu ostrowieckiego.

- Myślę, że będziemy kontynuować dobre praktyki. I w tym miejscu chcę podziękować pani Marzenie Dębniak i panu Andrzejowi Jabłońskiemu, za to, że mogliśmy się od nich uczyć. Tak jak założyliśmy w kampanii, że nasze działania będą ewolucyjne, a nie rewolucyjne, więc myślę, że sukcesywnie będziemy realizować przyjęte założenia – wyjaśnia.

Najważniejszymi inwestycjami dla powiatu są te związane z infrastrukturą drogową oraz dalszy rozwój Wielospecjalistycznego Szpitala. - Pamiętajmy, że trwa budowa międzyszkolnego stadionu lekkoatletycznego. Jest to największa inwestycja powiatu. Realizowane są także zadania dotyczące przebudowy dróg, zarówno w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak i w gminach powiatu ostrowieckiego, między innymi ulica Mickiewicza, ulica 11 – Listopada, Starodroże „dziewiątki”, droga relacji Wiktoryn – Podgórze w gminie Ćmielów, droga w Świrnie w gminie Bodzechów, droga relacji Kunów – Janik, czy też w Kowalkowicach w gminie Waśniów. Są to zadania rozpoczęte w poprzedniej kadencji, które realizujemy dzięki współpracy z samorządami gmin powiatu ostrowieckiego. I myślę, że właśnie ta współpraca jest kluczowa dla realizacji zadań ważnych dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego. Jesteśmy gotowi i pełni determinacji do pracy, aby rozwijać powiat ostrowiecki, budować dobre relacje i tworzyć przyjazny klimat, by ziemia ostrowiecka była dobrym miejscem do życia – podkreśla starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska.

Zobaczcie galerię prywatnych zdjęć Agnieszki Rogalińskiej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie