MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Tomasz Staniek starosta opatowski bez tajemnic. Kocha muzykę, ogród i podróże

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Tomasz Staniek - starosta opatowski bez tajemnic. Jaki jest? Więcej na kolejnych slajdach
Tomasz Staniek - starosta opatowski bez tajemnic. Jaki jest? Więcej na kolejnych slajdach archiwum prywatne Tomasza Stańka
Tomasz Staniek został wybrany po raz drugi na starostę opatowskiego. Z pracą w samorządzie związany jest od wielu lat. Wcześniej był radnym miejskim w Opatowie, przewodniczącym Rady Miejskiej w Opatowie oraz radnym Rady Powiatu Opatowskiego. W wyborach samorządowych w 2024 roku ubiegał się o mandat radnego Rady Powiatu. Zdobył go uzyskując 1221 głosów. Następnie Rada Powiatu wybrała go na kolejną kadencję na starostę. Prywatnie lubi muzykę, ogród i podróże.

Tomasz Staniek starosta opatowski bez tajemnic

Tomasz Staniek urodził się 18 lutego 1976 roku w Opatowie. Ma 48 lat. Posiada wykształcenie wyższe, magisterskie. Ukończył administrację rządową i samorządową, muzykologię, europejskie studium samorządowe, zarządzanie kulturą w wymiarze europejskim, studia MBA. Była radnym różnych szczebli, prezesem stowarzyszenia Region Świętokrzyski, kierownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Starachowicach, doradcą wojewody Agaty Wojtyszek a od 2018 roku jest starostą opatowskim. Ma trzech synów: Jana, Tomasza i Piotra a także córkę Magdalenę.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Tomasza Stańka, starosty opatowskiego

Tomasz Staniek zainteresowania, pasje, hobby

Pierwszą pasją starosty opatowskiego jest przede wszystkim muzyka. - Lubię słuchać muzyki w domu ale również chodzić na koncerty. Lubię muzykę klasyczną ale także muzykę współczesną, której słuchają moje dzieci - mówi Tomasz Staniek.

Ważne miejsce w życiu starosty zajmuje jednak muzyka klasyczna i sakralna. - Ponieważ byłem też organistą, lubię chorał gregoriański. Muzyka jest wyrazicielem wewnętrznych przeżyć człowieka i radości i rozterek – dodaje.

Tomasz Staniek nie ukrywa, że w domu, razem z najbliższymi często muzykują. - Gram na organach i fortapianie i w wolnych chwilach gram muzykę klasyczną i rozrywkową. Często się spotykamy w domu rodzinnym, gramy na instrumentach, ponieważ moje dzieci również tę pasję po rodzicach odziedziczyły. Jeden mój syn gra na skrzypcach, drugi na fortepianie, córka też na fortepianie. Spotykamy się i gramy czasem, w święta oczywiście kolędy ale w letnie wieczory również muzykujemy – zdradza.

Chwilę odprężenia starosta znajduje w ogrodzie, który jest jego domeną. To tutaj odnajduje spokój i energię do dalszych działań.
- W Opatowie, za moim domem na ulicy Klasztornej, mam spory ogród, prawie 30 arów. Mam tam mnóstwo kwiatów, uwielbiam je i sprawia mi to przyjemność. Dom i ogród to jest mój azyl. To tutaj, gdy jestem zmęczony codziennymi obowiązkami, poprzez pracę fizyczną odpoczywam czy kosząc trawę, czy plewiąc kwiaty – opowiada. Dom wygląda bajkowo...oplecione wijącą się po filarach roślinnością, tarasy spowijają kwiaty w różnych kolorach. - Sam się opiekuję kwiatami, to moja wielka pasja – dodaje Tomasz Staniek.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Tomasza Stańka, starosty opatowskiego

Lubi też podróże, te dalekie i bliskie. - Lubię zwiedzać nasz kraj i odpoczywać za granicą. Te wycieczki odbywają się zazwyczaj w gronie rodzinnym, z dziećmi. Mam już dorosłe dzieci, które mają swoich partnerów, więc często są to podróże w licznym gronie. Raz albo dwa razy do roku uskuteczniamy takie wyjazdy. To jest nasza integracja i rodzinne spędzenie czasu – podsumowuje.

Tomasz Staniek o zadaniach na kadencję 2024-2029

To druga kadencja Tomasza Stańska na stanowisku starosty.
- Pewne sprawy są już poukładane a obecny zarząd jest już wdrożony do swojej pracy. Wiele zadań na pewno będzie kontynuowanych w kolejnej kadencji – mówi starosta.

Zaznacza, że priorytetem na kolejnych pięć lat na pewno jest szpital i jego rozwój. - Jest w dobrej kondycji ale wiadomo, że wiele rzeczy potrzebuje tam rozwoju. Będziemy też dbać o opiekę społeczną, opiekę wytchnieniową, opiekę w domu. Kolejna sprawa do edukacja, szczególny projekt dla nas to „Dziś uczeń jutro student”. Jednym z głównych celów tego projektu jest zatrzymanie młodzieży w powiecie opatowskim – dodaje Tomasz Staniek.

Jak mówi ważnymi aspektami są także gospodarka. Wiąże wielką nadzieję z budową obwodnicy Opatowa, dzięki której miasto zostanie odciążone od ruchu tranzytowego. - W obrębie węzłów obwodnicy mam nadzieję, że powstaną strefy gospodarcze i powstaną nowe miejsca pracy. Dobrze, że kolejne odcinki S74 w kierunku Kielc są już w realizacji i do 2027 roku najprawdopodobniej pojedziemy droga ekspresową do Kielc, podróż będzie bezpieczna i zajmie tylko 25 minut – wyjaśnia.

W planach obecnego zarządu jest oczywiście dalszy rozwój Świętokrzyskiego Centrum Przedsiębiorczości Rolniczej we Włostowie.

Trwają także prace nad zabezpieczeniem ruin Pałacu Karskich we Włostowie, gdzie ma powstać centrum kulturalne oraz hotelowe.

W planach jest także zbudowanie wodnego szlaku turystycznego z Maruszowa do Ostrowa.

Zobacz galerię prywatnych zdjęć Tomasza Stańka, starosty opatowskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie