A-klasowe zespoły z powiatu jędrzejowskiego w weekend rozpoczynają nowy sezon

(kar)
W weekend nasze A-klasowe drużyny rozgrywały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. Dwie spośród czterech naszych A-klasowych ekip uzyskały awans do kolejnej rundy.

Dąb Nagłowice pokonał na wyjeździe, po dogrywce B-klasową Nidę Oksa 2:0. Bramki zdobyli Radosław Osman i Łukasz Radecki. Piaskowianka Piaski zwyciężyła w Kazimierzy Wielkiej z amatorskim zespołem Rafis aż 8:3. Pięć goli strzelił Rafał Krzysztofik, a po jednym Rafał Koprowski, Rafał Zygan i Patryk Kośmider. Nida Sobków uległa na wyjeździe grającemu w klasie A GKS Górno 0:1. Natomiast Zryw Skroniów niespodziewanie odpadł z rywalizacji z B-klasowym Startem Słupia Jędrzejowska. Do przerwy Zryw prowadził 2:2, ale ostatecznie w regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2 i o awansie musiała zadecydować dogrywka. W tej lepszym okazał się Start, który strzelił gola. W 112 minucie do bramki trafił Sebastian Koprowski, który zdobył bramkę także w regulaminowym czasie gry. Ponadto dla Startu trafił Adrian Koprowski. Natomiast dwa gole dla Zrywu strzelił Wojciech Ziółkowski.

W weekend nasze zespoły zainaugurują nowy sezon w pierwszej grupie klasy A. W sobotę, o godzinie 15, Partyzant Wodzisław podejmował będzie Victorię Mniów. W niedzielę, o godzinie 17, Dąb Nagłowice zagra u siebie z Samsonem Samsonów, Zryw Skroniów zmierzy się na wyjeździe z debiutującą w rozgrywkach Bucovią Bukowa, a Piaskowianka Piaski podejmować będzie w derbowym spotkaniu Nidę Sobków.
Zespół z Nagłowic jest beniaminkiem rozgrywek. W minionym sezonie został on mistrzem drugiej grupy klasy B, co zagwarantowało mu bezpośredni awans do klasy A. Natomiast zespół z Wodzisławia w minionym sezonie uplasował się na dwunastej, spadkowej pozycji. Dzięki powiększeniu grupy pierwszej do szesnastu zespołów utrzymał się on w klasie A.

Oprócz naszych drużyn w grupie pierwszej rywalizowały będą także następujące zespoły: Victoria Mniów, Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn, Skała Tumlin, Samson Samsonów, Piast Chęciny, MSS-Klonówka Masłów, Lechia Strawczyn, GLKS Fałków, Bucovia Bukowa, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce oraz Astra Piekoszów.