Pochodząca z Małopolski Anna Durmała zastąpiła na stanowisku prezesa stadniny koni arabskich w Michałowie niespodziewanie odwołanego Jerzego Białoboka, który w poniedziałek przed południem przekazał jej stadninę.

Przypomnijmy. W piątek po południu na stronach internetowych stadnin koni w Michałowie i Janowie Podlaskim pojawił się komunikat, że Agencja Nieruchomości Rolnej odwołała ze stanowisk inspektora do spraw hodowli koni Agencji Nieruchomości Rolnych Annę Stojanowską oraz prezesów stadnin koni w Michałowie i Janowie Podlaskim – Jerzego Białoboka i Marka Trelę.  Jak mówi dotychczasowy szef michałowskiej stadniny, dowiedział się o tym będąc w sprawach prywatnych w Warszawie.

– Otrzymałem tylko słowny komunikat, że mnie odwołano. Dopiero w poniedziałek pisemny – mówi nie ukrywając, że czuje wielki smutek, iż w takich okolicznościach przyszło mu się rozstawać ze stadniną.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezes stadniny koni w Michałowie odwołany. Pracował tam prawie 40 lat

W poniedziałek przekazał ją swojej następczyni. Jak potwierdza biuro prasowe Agencji Nieruchomości Rolnych, jest nią Anna Durmała, z wykształcenia zootechnik – tyle, poza informacją, że została pełniącą obowiązki prezesa stadniny, widnieje w komunikacie na stronie Agencji. Nam udało się ustalić, że pochodząca z Małopolski Durmała ma 28 lat, jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie, a przez sześć lat pracowała jako kierownik Stadniny Koni Arabskich „Ewex Arabians” w Trzyciążu w powiecie olkuskim, województwo małopolskie.

 

ZOBACZ TAKŻE: 

PiS kończy z "bizancjum", ale BOR potrzebuje limuzyn. Luksusowych

(dostawca: Fakty TVN/x-news)