Astra Piekoszów rozgromiła Zryw Łopuszno w meczu A klasy grupy 1. Gospodarze zajęli fotel lidera. Zobacz zdjęcia i film z meczu

Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
Astra Piekoszów rozgromiła 9:1 Zryw Łopuszno w meczu A klasy grupy 1. Piekoszowianie wykorzystali potknięcie Zenitu Chmielnik i zajęli fotel lidera. Zobacz galerię zdjęć z meczu.

10 goli i wysoka wygrana Astry Piekoszów w meczu ze Zrywem Łopuszno

Astra Piekoszów- Zryw Łopuszno 9:1 (4:1)
Bramki: Jacek Łapot 8, Filip Postawa 14, Patryk Zapała 19, 77, Jakub Bodzioch 22, Dawid Stępień 74 z karnego, Adam Korba 79, 84, Sebastian Malarczyk 89 - Adrian Jarząb z karnego 45.

Zobacz zdjęcia z meczu

Od początku meczu Astra pokazywała swoją dominację na boisku, a już w 22 minucie było 4:0. Bramki zdobywali Jacek Łapot, Filip Postawa, Patryk Zapała i Jakub Bodzioch. Defensywa Zrywu niemal nie istniała, a i ofensywa nie wyglądała zbyt korzystnie w starciu z obrońcami gospodarzy. Jedynego gola zespół z Łopuszna zdobył w 45 minucie. W pozornie niegroźnej sytuacji faulowany w polu karnym był napastnik Zrywu, a sędzia nie wahał się pokazać na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Chrząszcz, a arbiter chwilę po tym zdarzeniu skończył pierwszą połowę.

W drugiej połowie przez długi czas gra toczyła się bliżej środkowej linii. Astra wciąż miała kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale nie potrafiła zamienić sytuacji na gole. W 73 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a minutę później na bramkę zamienił go Dawid Stępień. W ostatnich 15 minutach meczu piłkarzom Astry, kolokwialnie mówiąc, wszystko wpadało do sieci. Dubletem popisał się Adam Korba, a na minutę przed końcem potężnie uderzył z okolic jedenastego metra Sebastian Malarczyk i ustalił wynik meczu na 9:1. Trener Tomasz Sadko może być zadowolony, bo jego zespół jest liderem tabeli A klasy grupy 1.