AZS WSBiP KSZO sprawdzi beniaminka Wieżycę 2011 Stężyca

Rafał SOBOŃ [email protected]
Najskuteczniejsza zawodniczka AZS WSBiP KSZO Agnieszka Starzyk-Bonach w meczu z Sielesią zdobyła dwanaście punktów. Na treningu mija blok Katarzyny Brojek. Z prawej Natalia Piekarczyk i Gabriela Buławczyk.
Po udanej inauguracji, w której ostrowieckie siatkarki wywalczyły trzy punkty i nie straciły choćby seta, w najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem ze Stężycy.

Wieżyca 2011 Stężyca - w wakacje z trzeciej ligi do pierwszej

Zespół ze Stężycy jeszcze rok temu grał w pomorskiej III lidze. Przed sezonem 2012/2013 klub wykupił miejsce w II lidze od AWFiS Gedanii Gdańsk, a następnie od AZS Politechniki Radom wykupił miejsce w I lidze.

Jak zawsze początek sezonu niesie ze sobą wiele pytań. Kibice zasiadając na trybunach zastanawiali się, w jakiej formie jest zespół, w którym w trakcie przerwy doszło do małej rewolucji kadrowej. Po pierwszym secie wygranym do 15 większość z fanów ostrowieckiej drużyny odetchnęła, jednak zawodniczki postarały się o dodatkowe emocje, co jednak najważniejsze - zakończone happyendem.

Druga partia także rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń, jednak w końcówce seta to ostrowczanki musiały gonić wynik. Remis podopieczne trenera Dariusza Parkitnego osiągnęły przy stanie po 21, a partię wygrały do 23. Prawdziwe emocje miały jednak miejsce trzeciej odsłonie meczu. Rywalki prowadziły już 7:3, 12:4 czy 15:8. Gospodynie do gry wróciły przy stanie 12:18 i nie dość, że odrobiły straty, to po emocjonującej końcówce wygrały 28:26. - Popełniliśmy sporo błędów, ale potrafiliśmy wygrać. Cieszy więc to zwycięstwo, ale myślami jesteśmy już przy kolejnym ligowym meczu. Zespół Wieżycy pokazał, że może walczyć z najlepszymi w tej lidze, dlatego cały tydzień poświęciliśmy na przygotowania pod tego rywala - stwierdził trener Dariusz Parkitny.

DALEKA PODRÓŻ

Ponad 500 kilometrów będą miały do pokonania ostrowieckie siatkarki w drodze na mecz drugiej kolejki. W sobotę o godzinie 18 będą podejmowane w odległej Stężycy przez beniaminka - Wieżycę 2011. Rywalki w debiucie uległy 0:3 Jedynce Aleksndrów Łódzki, choć w pierwszej partii prowadziły już 24:21, by ostatecznie przegrać ją do 27. W kolejnych odsłonach beniaminek nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki i przegrał do 16 i 17. W sobotę gospodynie z pewnością będą chciały zdobyć pierwsze punkty w pierwszej lidze i jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością. Ostrowczanki nie stoją jednak na straconej pozycji. Z drużyną ze Stężcycy podopieczne trenera Dariusza Parkitnego zmierzyły się już podczas krakowskiego turnieju o Srebrną Siatkę i odniosły wówczas zwycięstwo 3:0 wygrywając w poszczególnych setach: 25:19, 25:12 i 25:22. Czy dwa tygodnie po tym spotkaniu zespół Wieżycy zawiesi wyżej poprzeczkę? Wynik spotkania Wieżyca 2011 Stężyca - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec tuż po jego zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU.

AGATA WĘGIEŁEK W AZS WSBIP KSZO

Od wtorku z ostrowieckim zespołem ponownie trenuje Agata Węgiełek - 24-letnia środkowa, która ostatnio reprezentowała drugoligowy AZS LSW Warszawa, a wcześniej grała w innych warszawskich klubach: AZS AWF, UKS Gocław 75 i UKS Atena. W zespole zajmie miejsce Kseni Mazur, która spodziewa się dziecka. Na parkiecie będzie występować z numerem 4.