Bartłomiej Dorywalski, nowy wicewojewoda świętokrzyski z...

  Bartłomiej Dorywalski, nowy wicewojewoda świętokrzyski z Włoszczowy: Od kilku dni drzwi od mojego gabinetu nie zamykają się...

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy od 28 listopada jest nowym wicewojewodą świętokrzyskim.

  Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy od 28 listopada jest nowym wicewojewodą świętokrzyskim. ©archiwum prywatne

  O nowych obowiązkach i pierwszych dniach w roli wicewojewody świętokrzyskiego rozmawiamy z Bartłomiejem Dorywalskim z Włoszczowy.
  Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy od 28 listopada jest nowym wicewojewodą świętokrzyskim.

  Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy od 28 listopada jest nowym wicewojewodą świętokrzyskim. ©archiwum prywatne

  Jak się Pan czuje, jako wicewojewoda świętokrzyski? Jaka jest różnica w porównaniu do bycia doradcą wojewody?


  Z pewnością powołaniu na tak zaszczytną funkcję towarzyszą emocje, ale przede wszystkim to zaszczyt i ogromna odpowiedzialność. Oczywiście, że jest różnica pomiędzy tymi dwoma funkcjami. Wicewojewoda ma inny zakres obowiązków, zdecydowanie większe kompetencje i tym samym większe możliwości działania. Stąd liczba spraw i interesantów jest nieporównywalna - nie ukrywam, że od kilku dni drzwi od mojego gabinetu nie zamykają się...


  Nie żal Panu stanowiska wicemarszałka województwa, na które Pana rekomendowały wcześniej władze centralne Prawa i Sprawiedliwości?


  To był zaszczyt uzyskać rekomendację na funkcję wicemarszałka, pomimo tego, że nie brałem udziału w wyborach samorządowych. W samorządzie nie ma miejsca na żal, pozostają tylko niezrealizowane możliwości.


  Pogodzi Pan obowiązki pracownika naukowego na uczelni z pracą w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach?


  Nie mam wyjścia. Praca na uczelni jest niezwykle pasjonująca i kreatywna. Nauka wymaga, by cały czas zgłębiać wiedzę oraz poszerzać swoje horyzonty. To jak pływanie pod prąd - nauczyciel akademicki, gdy przestaje się rozwijać naukowo, to jakby przestawał wiosłować, wówczas płynie z nurtem - zaczyna się uwsteczniać.


  W takim razie ma Pan czas na hobby? Czym się Pan interesuje?


  Niestety na hobby czasu już nie posiadam, a uwielbiam dobrą sensacyjną książkę. Moje zainteresowania głównie oscylują wokół mojej pracy.


  Wicewojewoda z Włoszczowy, dwóch radnych w Sejmiku Województwa z powiatu włoszczowskiego - czy nasz powiat może na tym skorzystać?


  Oczywiście, ale pod jednym warunkiem - musi być odpowiednia synergia i działanie zespołowe. Radnym będę kibicował, by jak najlepiej wykorzystali swoje potencjały dla naszego powiatu. Jeżeli będą skuteczni, to owoce ich działania mogą pojawić się w wielu obszarach, począwszy od infrastruktury drogowej, poprzez służbę zdrowia, skończywszy na projektach „miękkich”. Pozytywne działania z pewnością uzyskają moje wsparcie.


  Wicewojewoda to bardzo zaszczytne stanowisko, jak Pan wspomniał na wstępie. Mając takie rekomendacje, czy zastanawiał się Pan nad wystartowaniem w wyborach parlamentarnych w przyszłym roku?


  Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że nasz powiat zasługuje na posła - osobę która będzie zabiegać o interesy naszej wspólnoty w Warszawie.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się