Bez Lewandowskiego też strzelają. Polska – Czechy 3:1 (WIDEO, zdjęcia)

(PK, aip)
Polskapress
W towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym we Wrocławiu, Polska pokonała Czechy 3:1.

Polska - Czechy 3:1 (2:1)Bramki: 1:0 Arkadiusz Milik 3 min, 2:0 Tomasz Jodłowiec 11, 2:1 Ladislaw Krejci 41, 3:1 Kamil Grosicki 70.

Polska: Boruc - Jędrzejczyk, Glik (46. Cionek), Pazdan (87 Dawidowicz), Rybus - Grosicki (73 Peszko), Jodłowiec (78 Borysiuk), Mączyński, Linetty (77 Mila), Kapustka (83 Sobiech) - Milik.

W towarzyskim meczu rozegranym we Wrocławiu, ostatnim dla naszej reprezentacji w tym roku, ani się Czesi obejrzeli, a już przegrywali 0:2. Najpierw, w 3 minucie, grający trzeci mecz w kadrze Bartosz Kapustka idealnie wrzucił piłkę w pole karne, a Arkadiusz Milik wykończył akcję strzałem głową, a kilka minut później Tomasz Jodłowiec, również głową, wykończył wrzutkę Milika z rzutu rożnego. Brak oszczędzanych Roberta Lewandowskiego i Grzegorza Krychowiaka nie był w grze ofensywnej „biało-czerwonych” odczuwalny.

Ale w drugiej fazie pierwszej połowy zaczęli dominować Czesi, którzy stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola. Jedną z nich wykorzystali, piękną bramkę po błędzie Jodłowca zdobył Ladislav Krejci.Czechów dobił w drugiej połowie Kamil Grosicki, kończąc po podaniu Milika błyskawiczną kontrę Polaków. Grający we francuskiem Stade Rennais „Groszek” po zdobyciu gola ściągnął koszulkę, prezentując na podkoszulku wizerunek wieży Eiffla na tle flagi Francji.

Odwołano towarzyski mecz Niemcy - Holandia, który miał odbyć się we wtorek w Hano-werze. Niemiecka policja poinformowała, że stadion został ewakuowany. To pokłosie piątkowych ataków terrorystycznych w Paryżu.