Bracia Dominik i Piotr Bujak pokazali klasę. Zdobyli kolejne medale na mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

dor
W Ostrowcu świętokrzyskim odbyły się  Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i  Młodzieżowców oraz juniorów 17 i 18 letnich w pływaniu na krótkim  25 metrowym basenie. Zawody w Ostrowcu zgromadziły najlepszych pływaków w Polsce, którzy poza medalami walczyli również o minima kwalifikacyjne do  przyszłorocznych mistrzostw Europy na długim basenie w Budapeszcie. Na starcie stanęli również zawodnicy i zawodniczki z klubów okręgu świętokrzyskiego.Tradycyjnie już formą błysnęli bracia Piotr i Dominik Bujak  należący od dłuższego czasu do elity polskiego pływania. Starszy z braci Piotr zdobył brązowy seniorski  medal na najdłuższym pływackim dystansie 1500 m stylem dowolnym, bijąc rekord życiowy o ponad 11 sekund!Zawodnik Salos Cortile Kielce będący studentem UJK Kielce wywalczył brązowy medal również wśród młodzieżowców.  Piotr tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces z Lublina. Młodszy z braci Dominik został wicemistrzem Polski seniorów na dystansie 400 m stylem zmiennym i mistrzem Polski wśród młodzieżowców bijąc również swój rekord życiowy i broniąc tytuły z ubiegłego roku. Dominik, zawodnik Salosu Cortile Kielce, będący również jak starszy z braci Piotr studentem UJK Kielce wywalczył również brązowy medal wśród młodzieżowców na dystansie 400 m stylem dowolnym, również powtarzając ubiegłoroczny sukces z Lublina. Dominik był zgłoszony również  do rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym, na którym w zeszłym roku zdobył brązowy medal wśród seniorów. Wyścig zaplanowany był na ostatni dzień mistrzostw, ale, niestety, ze względu na zatrucie pokarmowe dzień wcześniej nie był w stanie przystąpić do rywalizacji na tym dystansie. Dominik miał ogromną szansę na medal, tym bardziej, że przystępował do rywalizacji z najlepszym czasem  spośród wszystkich zgłoszonych  zawodników .W zawodach ścigali się tez inni zawodnicy kieleckiego klubu, podopieczni trenera Marcina Przytuły, którzy w każdym przypadku pływali w wyścigach finałowych bijąc swoje rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Radosława Kwiatka , Piotra Niestuja, Jakuba Borowskiego oraz jedynaczki w tym męskim gronie Pauliny Rogowskiej, najbardziej utytułowanej pływaczki kieleckiego klubu.(dor)
W Ostrowcu świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz juniorów 17 i 18 letnich w pływaniu na krótkim 25 metrowym basenie. Zawody w Ostrowcu zgromadziły najlepszych pływaków w Polsce, którzy poza medalami walczyli również o minima kwalifikacyjne do przyszłorocznych mistrzostw Europy na długim basenie w Budapeszcie. Na starcie stanęli również zawodnicy i zawodniczki z klubów okręgu świętokrzyskiego.Tradycyjnie już formą błysnęli bracia Piotr i Dominik Bujak należący od dłuższego czasu do elity polskiego pływania. Starszy z braci Piotr zdobył brązowy seniorski medal na najdłuższym pływackim dystansie 1500 m stylem dowolnym, bijąc rekord życiowy o ponad 11 sekund!Zawodnik Salos Cortile Kielce będący studentem UJK Kielce wywalczył brązowy medal również wśród młodzieżowców. Piotr tym samym powtórzył ubiegłoroczny sukces z Lublina. Młodszy z braci Dominik został wicemistrzem Polski seniorów na dystansie 400 m stylem zmiennym i mistrzem Polski wśród młodzieżowców bijąc również swój rekord życiowy i broniąc tytuły z ubiegłego roku. Dominik, zawodnik Salosu Cortile Kielce, będący również jak starszy z braci Piotr studentem UJK Kielce wywalczył również brązowy medal wśród młodzieżowców na dystansie 400 m stylem dowolnym, również powtarzając ubiegłoroczny sukces z Lublina. Dominik był zgłoszony również do rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym, na którym w zeszłym roku zdobył brązowy medal wśród seniorów. Wyścig zaplanowany był na ostatni dzień mistrzostw, ale, niestety, ze względu na zatrucie pokarmowe dzień wcześniej nie był w stanie przystąpić do rywalizacji na tym dystansie. Dominik miał ogromną szansę na medal, tym bardziej, że przystępował do rywalizacji z najlepszym czasem spośród wszystkich zgłoszonych zawodników .W zawodach ścigali się tez inni zawodnicy kieleckiego klubu, podopieczni trenera Marcina Przytuły, którzy w każdym przypadku pływali w wyścigach finałowych bijąc swoje rekordy życiowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Radosława Kwiatka , Piotra Niestuja, Jakuba Borowskiego oraz jedynaczki w tym męskim gronie Pauliny Rogowskiej, najbardziej utytułowanej pływaczki kieleckiego klubu.(dor) Fot. Archiwum prywatne/Marcin Przytuła
W Ostrowcu świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz juniorów 17 i 18 letnich w pływaniu na krótkim 25 metrowym basenie. Zawody w Ostrowcu zgromadziły najlepszych pływaków w Polsce, którzy poza medalami walczyli również o minima kwalifikacyjne na przyszłoroczne mistrzostwa Europy na długim basenie w Budapeszcie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani