Bramkarz PGE VIVE Kielce Andreas Wolff zagrał z Chorwacją, jego zmiennik został bohaterem meczu

East News/Polska Press
Andreas Wolff, bramkarz piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce, zagrał w rewanżowym, towarzyskim meczu Niemcy - Chorwacja. Bohaterem meczu został jednak jego zmiennik Dario Quenstedt.

W pierwszym meczu, rozegranym w Zagrzebiu, Niemcy wygrali 26:25. Rewanżowy pojedynek odbył się w sobotę w Hanowerze, w obecności kompletu, blisko 10 tysięcy kibiców.

ZOBACZ>>> Dobry mecz Andreasa Wolff z PGE VIVE Kielce w Zagrzebiu

Wolff rozpoczął mecz od obrony rzutu karnego. Jednak jego drużyna nie mogła sobie poradzić z agresywną grą Chorwatów i do przerwy przegrywała 11:13. W drugiej połowie Niemcy wyszli na prowadzenie, a przed remisem obronił ją zmiennik Wolffa, Dario Quenstedt, który obronił rzut karny, wykonywany w ostatnich sekundach meczu przez Vlado Matanovicia, dzięki czemu Niemcy wygrali 24:23.

W meczu, który stał na bardzo wysokim poziomie, zagrało kilku byłych zawodników PGE VIVE - Tobias Reichmann rzucił 3 bramki dla Niemiec, a dla Chorwacji trafiali Luka Cindrić (5), Marko Mamić (2) i Żeljko Musa (1). W chorwackiej bramce stał Marin Sego.