MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź zajął nowy gabinet w urzędzie miasta. Co zmienił, jakie podjął pierwsze decyzje?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Nowy burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź pracuje już w swoim nowym gabinecie w urzędzie miasta. Zajął gabinet, w którym urzędowali jej poprzednicy, w tym Marcin Marzec. Nowy włodarz nie zmienił wyglądu gabinetu, ale pierwsze dni urzędowania przyniosły decyzje dotyczące zmian w działalności magistratu.

Burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź zajął nowy gabinet w urzędzie miasta

Odwiedziliśmy nowego burmistrza Sandomierza, kilkanaście dni po objęciu stanowiska i zaprzysiężeniu na sesji Rady Miasta.

Zobaczcie w galerii zdjęć jak wygląda gabinet nowego burmistrza Sandomierza

Okazuje się, że Paweł Niedźwiedź zajął gabinet, w którym urzędowali poprzedni burmistrzowie. Nie wprowadził żadnych zmian w miejscu urzędowania. - Uważam, że gabinet, w którym urzędowali moi poprzednicy nie wymaga zmian. Może stół przy którym pracuję jest zbyt niski, ale uważam, że są znacznie pilniejsze wydatki w mieście niż szykowanie nowych mebli do gabinetu – przyznał Paweł Niedźwiedź.

Wyniki wyborów na burmistrza Sandomierza:

Nadal pusty pozostaje gabinet wiceburmistrza Sandomierza i sekretarza miasta. - Zobaczymy jak to wyjdzie, ale chciałbym, aby mój zastępca pełnił jednocześnie funkcję sekretarza. Takie rozwiązanie funkcjonuje w wielu gminach na terenie powiatu sandomierskiego. Po pierwsze spowodowałoby to oszczędności, a po drugie w Sandomierzu też by się sprawdziło – dodał Niedźwiedź.

Pierwsze dni urzędowania burmistrza Niedźwiedzia przyniosły także znaczące decyzje w zakresie funkcjonowania samego Urzędu Miasta. - Zmieniliśmy regulamin organizacyjny urzędu. Zlikwidowaliśmy wielki wydział promocji. Połączony został wydział techniczno – inwestycyjny oraz urbanistyki i architektury. Zlikwidowany został radców prawnych. Obsługa urzędu został powierzona zewnętrznej kancelarii prawnej na podstawie umowa zlecenia – dodaje burmistrz.

W Centrum Usług Wspólnych przy Urzędzie Miasta powołany zostanie referat oświaty. Z wydziału promocji zostaną wyodrębnione referaty, które funkcjonowały dotychczas i będą to samodzielne jednostki organizacyjne. To referat zamówień publicznych, referat kultury, promocji i sportu oraz referat pozyskiwania środków zewnętrznych.

Paweł Niedźwiedź bez tajemnic. Poznajcie go

- Raczej nie będzie nowych przyjęć do pracy. Przyjęcia będą na wolne stanowiska pracy jak na stanowisko naczelnika wydziału organizacyjnego, które od odejścia poprzedniego naczelnika nie jest obsadzone. Będzie nowy kierownik referatu oświaty, który powstaje i na pewno będzie powołany kierownik referatu pozyskiwania środków zewnętrznych – zapowiada Paweł Niedźwiedź.

Najtrudniejsze tematy, z jakimi zmaga się nowy burmistrz Sandomierza to sytuacja finansowa miasta, która jak mówi nowy burmistrz jest bardzo trudna. To także obecnie realizowane projekty, o które miasto będzie składać w najbliższym czasie wnioski.

Zobaczcie w galerii zdjęć jak wygląda gabinet nowego burmistrza Sandomierza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie