Buska wędkarka rzutowa Magdalena Kuza mistrzynią świata!

ALI
Buszczanka Magdalena Kuza zdobyła kolejne medale mistrzostw świata w castingu.
Buszczanka Magdalena Kuza zdobyła kolejne medale mistrzostw świata w castingu. Adam Ligiecki
Złoty medal zdobyła buszczanka Magdalena Kuza na wrześniowych mistrzostwach świata w castingu, w Castellon w Hiszpanii. Była pierwsza w skishu multiplikatorowym, zdobywając w finale 90 punktów (na 100 możliwych).

23-letnia wędkarka stawała na podium także w innych konkurencjach. Wywalczyła srebrne medale w odległości muchowej i odległości multiplikatorowej (rzut ciężarkiem 18-gramowym). Ponadto uzyskała drugi wynik w siedmioboju seniorek, a razem z Natalią Polowczyk - jako drużyna Polski - zajęły pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

To kolejne trofea Magdaleny Kuzy, która zdobywała medale mistrzostw świata także wcześniej, jako juniorka. Ojciec naszej mistrzyni, Jacek Kuza, wywalczył w Castellon "brąz" w odległości spinningowej oburącz.