Cenna wyjazdowa wygrana Spartakusa z Sołą 2:1

PK
Kamil Markiewicz
Spartakus Aureus Daleszyce wygrał z Sołą Oświęcim w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Soła Oświęcim – Spartakus Aureus Daleszyce 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Łukasz Kaczmarek 5, 1:1 Przemysław Knapik 14, 1:2 Piotr Ostrowski 30.
Spartakus Aureus: Palka 8 – Ostrowski 8, Senderowski 7, Gębura 7, Kaczmarek 8 Ż – Papka 6 (46. Sitarz 5), Gołąbek 6 (70. W. Wołowiec 2), Szmalec 7, Kaleta 7, Blicharski 7 (86. Jaworski nie klas.) – Olearczyk 4 (23. Maciejski 5).
Sędziował: Artur Szelc z Krosna. Widzów: 200.

Trzecioligowiec z Daleszyc przystąpił do tego meczu podrażniony porażką na własnym boisku z Resovią Rzeszów 2:4. –Chcieliśmy się zrehabilitować i udało się. Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie, z mocnym zespołem Soły. Na wygrana na pewno podbuduje morale naszej drużyny. Cały nasz zespół zasłużył na słowa pochwały za ogromną determinację – mówił Dariusz Kozubek, trener Spartakusa Aureus.

Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Kaczmarek ładnym strzałem lewą nogą. Piłka skozłowała i wpadła do bramki gospodarzy. Wyrównał w 14 minucie Przemysław Knapik, który wykorzystał sytuację sam na sam. Po przerwie drugą bramkę dla Spartakusa zdobył Piotr Ostrowski – uderzył z pierwszej piłki i nie dał bramkarzowi gospodarzy szans na skuteczną interwencję.
-Mieliśmy okazje do podwyższenia wyniku po kilku kontratakach, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. W końcówce gospodarze przycisnęli. Trzy raz ratował nas Tomek Palka, raz poprzeczka. Dopisało nam szczęście, którego zupełnie nie mieliśmy w pierwszym spotkaniu z Resovią – powiedział Dariusz Kozubek.

Dodajmy, że dwie szybkie zmiany w Spartakusie były wymuszone, ponieważ Jakub Olearczyk i Bartosz Papka doznali kontuzji. /Dor/