Chcą zdominować rywala - Wierna Małogoszcz w niedzielę podejmuje Bochnię

Dorota KUŁAGA [email protected]
Przemysław Mierzwa był najlepszym zawodnikiem Wiernej Małogoszcz w meczu z Lubaniem Maniowy. Oby w spotkaniu z Bocheńskim Klubem Sportowym również zachował czyste konto bramkowe. Fot. Dorota Kułaga
Piłkarze Wiernej Małogoszcz są podbudowani ostatnim zwycięstwem w meczu wyjazdowym z Lubaniem Maniowy. W niedzielę podejmują Bocheński Klub Sportowy i liczą na to, że podtrzymają dobrą passę. Początek spotkania o godzinie 15.

Mariusz Lniany, trener Wiernej Małogoszcz:

- W meczu z Bocheńskim Klubem Sportowym, oprócz Maćka Pastuszki i Kuby Stachury, nie zagra też Tomek Kita. Musi pauzować z powodu czwartej żółtej kartki. Szansę występu dostanie inny zawodnik i mam nadzieję, że ją wykorzysta.

Naprzód chce podtrzymać dobrą passę - w sobotę mecz we Włoszczowie - czytaj więcej

- Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, szczególnie do przerwy. Zamykaliśmy przeciwnika na jego połowie, stwarzaliśmy bramkowe okazje. Cieszy to, że zrehabilitowaliśmy się za ostatni słabszy mecz z Beskidem Andrychów - z zadowoleniem mówił wygranym 2:0 spotkaniu Mariusz Lniany, trener Wiernej.

MIERZWA POKAZAŁ KLASĘ

Bramki dla jego zespołu zdobyli Jan Kowalski i Bartłomiej Strzębski. Ale bardzo duży udział w zwycięstwie miał bramkarz Wiernej Przemysław Mierzwa, który świetnie spisał się w kilku bardzo trudnych sytuacjach. - Pokazał, że jest chyba najlepszym bramkarzem w tej lidze. W 58 minucie najpierw obronił sytuację sam na sam z Bachledą, a później dobitkę Pietrzaka. To była parada najwyższej klasy - chwalił swojego podopiecznego trener Mariusz Lniany.

PIERWSZY MECZ Z TYM RYWALEM

Dzięki tej wygranej Wierna awansowała na szóste miejsce w tabeli. Na koncie ma 13 punktów. W niedzielę czeka ją mecz ligowy z Bocheńskim Klubem Sportowym Bochnia, który jest jedenasty z dorobkiem 8 punktów. W zespole gospodarzy z powodu kontuzji nie zagrają Jakub Stachura i Maciej Pastuszka, kartki eliminują z występu Tomasza Kitę. - Brak Tomka będzie na pewno sporym osłabieniem, ale musimy sobie dać radę bez niego. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji. Jest chodzi o pojedynek z Bocheńskim Klubem Sportowym, to będzie on o tyle trudny, że jest to beniaminek, z którym nigdy nie graliśmy. Mamy mało informacji o przeciwniku, dlatego musimy się głównie skupić na sobie, narzucić swoje warunki na boisku, zdominować rywala, a to powinno przynieść efekty - dodał Mariusz Lniany.