MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ciekawe wykłady dla licealistów z Opatowa na kieleckiej uczelni

Michał Leszczyński
W Centrum Nauki da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, licealiści zwiedzili ekspozycję stałą „Człowiek niezwykła maszyna”.
W Centrum Nauki da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, licealiści zwiedzili ekspozycję stałą „Człowiek niezwykła maszyna”. archiwum szkoły
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie z klas pierwszych i drugich o profilu medycznym i prawniczo-medialnym wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Po uroczystym powitaniu przez Krzysztofa Wątorka, prorektora uczelni, licealiści zostali zapoznani z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, licznymi programami wspierania studentów oraz perspektywą pracy w przedstawionych zawodach. W dalszej części uczniowie udali się na wykłady tematyczne, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Klasy medyczne uczestniczyły w wykładzie Anny Siwoń, która opowiedziała o bólach kręgosłupa, o ich przyczynach i możliwościach samoleczenia.
- Młodzież wysłuchała prelekcji z wielkim zainteresowaniem, notując informacje i zadając pani pytania. Uczniowie zwiedzili również pracownie oraz zobaczyli sprzęt i pomoce naukowe, jakimi dysponuje uczelnia kształcąca na kierunkach związanych ze zdrowiem - mówi Ewa Basak, nauczycielka biologii w Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie.

Po zajęciach na uczelni licealiści pojechali do Centrum Nauki da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, gdzie zwiedzili ekspozycję stałą „Człowiek niezwykła maszyna”. Doskonale bawili się, próbując sił w interaktywnych grach dotyczących anatomii i fizjologii człowieka. Prawdziwą gratką okazał się pokaz doświadczeń chemicznych.

Równie ciekawy okazał się program przygotowany przez uczelnię dla klas prawniczo -medialnych.

Młodzież z uwagą wysłuchała prelekcji wykładowcy Żanety Grygiel-Kalety na temat sytuacji osób zatrudnionych na podstawie tak zwanych umów śmieciowych w świetle przepisów nowelizujących.

Z kolei Diana Głownia, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego, przybliżyła informacje dotyczące pracy rzecznika prasowego. Warsztat dziennikarza radiowego przedstawił uczniom Zbigniew Szczepańczyk, a w tajniki pracy dziennikarza internetowego wprowadził Miłosz Skiba, szef redakcji internetowej dziennika „Echo Dnia”.

Wyjątkowym zainteresowaniem humanistów cieszył się wykład Wiktora Krasy, prodziekana wydziałów Ekonomii, Finansów i Nauk Społecznych „Sześć reguł wywierania wpływu”, pokazujący techniki oddziaływania na odbiorcę w sposób niewerbalny, czyli poprzez gesty. - Był to niezwykle ciekawy i wartościowy wyjazd - podsumowali uczniowie „Bartosza”. - Uczelnia przygotowała dla nas intensywny, ale bardzo ciekawy program. Niewątpliwie takie formy poszerzania wiedzy i zainteresowań są atrakcyjne i z niecierpliwością czekamy na kolejne - mówi Bożena Domagała - Rej, nauczyciel języka polskiego w tej szkole.

Już w kwietniu zainteresowani pierwszacy przejdą kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyjadą z grupą studentów do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie.

Przypomnieć należy, że licealiści uczestniczyli w zajęciach bezpłatnie, w ramach patronatu edukacyjnego, który kielecka uczelnia sprawuje nad klasami medycznymi i prawniczo -medialnymi .

W wyjeździe uczestniczyły klasy pierwsze i drugie pod opieką nauczycielek Bożeny Domagały-Rej i Ewy Basak - koordynatorek współpracy z uczelnią oraz Ewy Cybuli, Magdaleny Zając, Agnieszki Miśkiewicz oraz Jacka Cheby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie