Cracovia - Korona Kielce. Jest szansa na hat-tricka

Jaromir KRUK
Tak piłkarze Korony cieszyli się 2 listopada 2013 roku z wyjazdowego zwycięstwa w Krakowie 2:1. W piątek będą mieli szanse po raz drugi pokonać Cracovię w tym sezonie na jej stadionie. Sławomir Stachura
Korona Kielce wygrała w ekstraklasie z Cracovią już sześć razy. W tym sezonie to trzecie starcie

Ze względu na zmianę systemu rozgrywek w tym sezonie Korona już po raz trzeci zmierzy się z Cracovią w ekstraklasie. Poprzednie dwa spotkania podopieczni Martina Rojo Pachety wygrali, więc mają szansę na ciekawego hat-tricka. Remis z Pasami" na ich terenie zapewni kielczanom na sto procent utrzymanie w elicie.

2 listopada Korona przegrywała w Krakowie po bramce Dawida Nowaka, lecz dzięki trafieniu Piotra Malarczyka doprowadziła jeszcze przed przerwą do remisu.

DUBLET

Jesienią za zdecydowanego faworyta uchodzili piłkarze Cracovii i nawet gdy wyrównał Malarczyk wydawało się, że gospodarze przechylą szalę na swoją korzyść. Zwycięskiego gola dla Korony zdobył Damian Dąbrowski strzałem… samobójczym. W rewanżu, już w Kielcach znowu więcej szans na sukces dawano Cracovii, która jeszcze pod wodzą Wojciecha Stawowego walczyła o wejście do czołowej ósemki ekstraklasy. Niby "Pasy" dłużej utrzymywały się przy piłce, ale bramkę zdobyła Korona, konkretnie w 69 minucie Maciej Korzym. Tamta porażka pogorszyła sytuację Stawowego, który niedługo potem stracił pracę.

SMAK "KIEŁBASY"

4 grudnia 2005 Korona po raz pierwszy radowała się z wiktorii nad Cracovią w elicie (3:2). Bohaterem tej potyczki uznano autora dwóch trafień, Grzegorza Piechnę, któremu nie przeszkadzały trudne warunki atmosferyczne. Mecz opóźnił się, był przerywany, ale ostatecznie go dokończono . A popularny "Kiełbasa" robił swoje niezależnie od tego, czy świeciło słońce, czy padał deszcz. - Przy mgle też sobie trzeba radzić - przyznał z uśmieszkiem po meczu snajper wyborowy Korony.

BRAZYLIJSKIE GOLE

Na kolejną wiktorię z "Pasami" kieleccy fani czekali do października 2007. W głównych rolach wystąpili Brazylijczycy: Cabaj wyciągał piłkę z siatki po strzałach Ediego Andradiny w 14 minucie i Hermesa w 80. "Hermi" którywe wrześniu tego roku skończy 40 lat niedawno z Zawiszą Bydgoszcz.

DEBIUT MARZEŃ OJRZYŃSKIEGO

W sierpniu 2010 trzy punkty Koronie w konfrontacji z "Pasami" zapewnił Andrzej Niedzielan, który już w 4 minucie na Arenie Kielc pokonał Łukasza Merdę. Na inaugurację sezonu 2011/12 żółto-czerwonym z Kielc przyszło zmierzyć się z Cracovią na jej zmodernizowanym obiekcie. W ataku "Pasów" dwoił się i troił… Andrzej Niedzielan, ale gola nie strzelił. Po bramce z "jedenastki" Alexandru Suvorova (wciąż gra w reprezentacji Mołdawii) gospodarze cieszyli się z prowadzenia, ale po zmianie stron Wojciecha Kaczmarka pokonali Aleksandar Vuković z karnego i Michał Zieliński. Tak udany debiut trenerski w Koronie zanotował Ojrzyński.