Czwarta liga świętokrzyska. Kamienna znów przegrywa, lider dał beniaminkowi lekcję skuteczności

Piotr Stańczak
Piotr Gardynik dał dobrą zmianę po przerwie w meczu z Kamienną Brody. Strzelił dla Neptuna trzecią bramkę w tym spotkaniu. Piotr Stańczak
W czternastej kolejce czwartej ligi świętokrzyskiej Kamienna Brody przegrała u siebie z liderem tabeli, Neptunem Końskie 2:4.

Kamienna Brody – Neptun Końskie 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Marcin Taler 28, 1:1 Kamil Dziadowicz 58, 1:2 Dominik Szymkiewicz 60, 1:3 Piotr Gardynik 69, 1:4 Michał Pilarski 85, 2:4 Piotr Jedlikowski 89.
Kamienna: Dymanowski – Jedlikowski, Kardas, Zięba, Gajewski – Niedbała (55. Pyskaty), Świątek, Dziewięcki (67. Maciejczak), Kidoń (73. Frańczak) – Czerpak (74. Praga), Dziadowicz.
Neptun: Herda – Dudkiewicz, Maciejewski, Skalski, Sroka (89. Majchrzak) – Zieliński (52. Pach), Armata, Szymkiewicz, Rechowicz, Supierz (56. Gardynik) – Taler (65. Pilarski).
Sędziował: Przemysław Białacki.

Kamienna kontynuuje niechlubną serię bez zwycięstwa. W ostatnich siedmiu kolejkach piłkarze z Brodów przegrali sześć pojedynków i zanotowali tylko remis. Na komplet „oczek” zespół Marcina Wróbla czeka już niespełna dwa miesiące (od 3 września). W pierwszej połowie mecz z koneckim liderem przestał się układać Kamiennej po stracie gola.

Nadzieje w ekipie miejscowych odżyły po celnym trafieniu Kamila Dziadowicza w 58 minucie. Niestety, potem w odstępie jedenastu Neptun, konkretnie liderujący w środku Dominik Szymkiewicz oraz Piotr Gardynik (dał dobrą zmianę po przerwie) wykorzystali swoje okazje i praktycznie pozbawili rywala złudzeń. Zwycięstwo gości przypieczętował w końcówce Michał Pilarski. Gol Piotra Jedlikowskiego był dla Kamiennej tylko trafieniem na otarcie łez.