Dawid Kasperski zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w kicboxingu

Monika NOSOWICZ-KACZOROWSKA
Dawid Kasperski z Klubu Sportowego Dragon Starachowice po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium. Podczas Mistrzostw Polski Kickboxingu i Kick Light, które w weekend dobywały się w Starachowicach zdobył złoto w kategorii seniorów do 89 kg.

Trzydniowe mistrzostwa zgromadziły w Starachowicach 347 zawodników z 67 klubów z całej Polski. Rywalizowali o tytuły Mistrza Polski Kickboxing i Kick Light 2012. Najlepszymi zawodnikiem ogłoszono Jerzego Wrońskiego z Palestry Warszawa, a najlepszą zawodniczką - Dorotę Godzinę z X Fight Piaseczno. Klasyfikację medalową wygrał Beskid Dragon. Najlepszy świętokrzyski Klub Sportowy Dragon był dziewiąty.

Starachowiczanin Dawid Kasperski wygrał finał z Michałem Jabłońskim z X Fight Piaseczno. Złoto w swoich kategoriach wywalczyli też Kamil Szlęzak ze Stowarzyszenia Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna i Emilia Wojsa, zawodniczka SK Kick Boxing Kielce. a srebrne trójka zawodników starachowickiego Dragona: Weronika Szara i Joanna Walkiewicz i Gabriel Loranty.

W mistrzostwach Polski Weteranów brąz zdobył starachowiczanin Marek Jasiński.

Organizatorami mistrzostw byli Urząd Miasta Starachowice, Klub Sportowy Dragon Starachowice i Polski Związek Kickboxingu, a patronowało im "Echo Dnia".

Wyniki naszych zawodników. Juniorki. Kategoria 65 kg - 3. Eliza Śliwka (Ostrowiecki Klub Sportów Walki), +70 kg 3. Weronika Szara (Klub Sportowy Dragon). Seniorki. 50 kg 2. Joanna Walkiewicz (Dragon), 55kg. Angelika Kosut (UKS Relaks Skarżysko-Kamienna), +70kg. 1. Emilia Wojsa (SK Kick Boxing Kielce). Juniorzy. 57kg. 3. Gabriel Loranty (Dragon), 84kg. Kamil Szlęzak (Stowarzyszenie Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna). Seniorzy. 63 kg. 3 Tomasz Adamus (Dragon), 69 kg. 3 Konrad Szumielewicz (UKS Relaks), 89 kg 1. Dawid Kasperski (Dragon). Weterani. 79 kg 3. Marek Jasiński (Dragon).