I Liga piłkarzy ręcznych. KSSPR Końskie wywiązało się z roli faworyta i pewnie pokonało AZS UMCS Lublin. Błyszczał Grzegorz Hubka

Wojciech Buras
W mikołajkowym nastroju zakończyli 9. kolejkę szczypiorniści KSSPR Końskie.
W mikołajkowym nastroju zakończyli 9. kolejkę szczypiorniści KSSPR Końskie. KSSPR Końskie
KSSPR Końskie wywiązało się z roli faworyta i pewnie pokonało AZS UMCS Lublin 36:24 w meczu 9. kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Podopieczni Arkadiusza Bąka od początku trzymali rękę na pulsie i kontrolowali przebieg sobotniego starcia. Znakomity występ zaliczył Grzegorz Hubka, który aż 13 razy trafiał do bramki przeciwnika.

KSSPR Końskie wywiązało się z roli faworyta

KSSPR Końskie - AZS UMCS Lublin 36:24 (16:11)
KSSPR: Markowski, Baran - Janus, Woś, Falasa 9, W. Sękowski 2, Ł. Sękowski 2, Stępniewski 3, M. Włodarski 2, K. Włodarski 1, Różnowski 1, Osman 1, Włoskiewicz 2, Hubka 13.

KSSPR Końskie prezentuje w ostatnich tygodniach równą, stabilną formę. Zespół z województwa świętokrzyskiego wygrał w poprzedniej kolejce na wyjeździe w Przemyślu 33:29, a w minioną sobotę podejmował u siebie AZS UMCS Lublin. Goście to przedostatnia drużyna w tabeli I Ligi, która ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:1 i trafienia Jędrzeja Batyry, ale chwilę później do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Końskich, którzy wyrównali stan rywalizacji w 9. minucie za sprawą skutecznie wykonanej "siódemki" w wykonaniu Grzegorza Hubki. W 18. minucie gola zdobył Sebastian Włoskiewicz i podopieczni Arkadiusza Bąka byli już pięć bramek przed rywalem. Taki stan rywalizacji utrzymał się do końca pierwszej odsłony meczu. Gospodarze prowadzili do przerwy 16:11.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando KSSPR. W 41. minucie Łukasz Sękowski dał swojej drużynie dziesięciobramkowe prowadzenie. Konecki zespół nie dał gościom szansy na powrót do tego spotkania i spokojnie dograł mecz do końca. Kluczem do zwycięstwa była skuteczna gra w obronie i dobra postawa w bramce Mikołaja Barana.

Znakomite zawody rozegrał Grzegorz Hubka - autor 13 trafień dla KSSPR.

O kolejne ligowe punkty drużyna z Końskich zagra w sobotę 9 grudnia z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.