Dobra passa Naprzodu Jędrzejów, pokonali Czarnych Połaniec 3:0 (video, zdjęcia)

Dorota KUŁAGA [email protected]
Tomasz Puchrowicz (z lewej) mądrze kierował defensywą Naprzodu. W tej sytuacji powstrzymał Piotra Kajdę. fot. Dora Kułaga
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w niedzielę walczący o utrzymanie piłkarze Naprzodu Jędrzejów. 1:0 pokonali Czarnych Połaniec, a zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Iwański.

Mówią trenerzy:

Sławomir Grzesik, trener Naprzodu: -To był chyba nasz najlepszym mecz w tej rundzie. Wygraliśmy zdecydowanie z mocnym rywalem. Jak będziemy tak grać, to myślę, że uda nam się utrzymać. Bramka Mateusza Fryca była jedną z ładniejszych, jakie do tej pory zdobył w Naprzodzie. Nasza dobra passa trwa. To było nasze szóste spotkanie z rzędu bez porażki.

Grzegorz Tomecki, trener Czarnych: -Rozegraliśmy jedno z najsłabszych spotkań. Z powodu kartki zabrakło Gębalskiego, dwaj zawodnicy grali z urazami, kilku było zmęczonych walką z powodzią, pracą przy umacnianiu wałów. W piątek na treningu było trzech piłkarzy, ale zebraliśmy się i przyjechaliśmy do Jędrzejowa.

Czarni przyjechali do Jędrzejowa w 15-osobowym składzie, w dodatku kilku piłkarzy było przemęczonych po walce z powodzią, która ponownie dotknęła Połaniec.

DO PRZERWY BEZ GOLI

W pierwszej połowie goście nastawili się na grę z kontrataku, licząc przede wszystkim na szybkość Piotra Kajdy, ale nie poważnie nie zagrozili Piotrowi Misztalowi. Naprzód kilka razy zagroził bramce strzeżonej przez Wojciecha Daniela, ale spisywał się on bez zarzutu. W 15 minucie obronił strzał Łukasza Gągorowskiego z rzutu wolnego, w 21 minucie mocne uderzenie Mateusza Fryca, a w 40 strzał głową Macieja Góreckiego.

RĘKA - KARNY - GOL

Druga połowa zaczęła się po myśli gospodarzy. W 47 minucie po zagraniu ręką Jarosława Witkowskiego sędzia Jakub Dobosz podyktował rzut karny dla Naprzodu. Wprawdzie Wojciech Daniel wyczuł intencje Tomasza Iwańskiego, ale strzał był precyzyjny i piłka wpadła tuż przy prawym słupku bramkarza Czarnych. W 70 minucie okazję do podwyższenia wyniku miał Jakub Kowalski, ale po jego strzale z woleja piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 82 minucie piękną bramkę zdobył Mateusz Fryc, który mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Daniela. A wynik spotkania po składnej akcji ustalił w 90 minucie Mateusz Kubicki i przypieczętował zasłużone zwycięstwo Naprzodu.